W piątek 26 października 2018 roku nasza szkoła była organizatorem Miejskiego Konkursu Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta, jako że ten poeta, prozaik, eseista został uznany patronem roku 2018. Uczniowie klas VII i VIII z sosnowieckich szkół recytowali, niełatwe przecież, teksty Herberta z ogromną dojrzałością, wyczuciem i odpowiednim ładunkiem emocjonalnym.

Jury w składzie: pani Agnieszka Okońska-Bałaga (aktorka Teatru Zagłębia), pani dyrektor Beata Grygutis oraz pani wicedyrektor Iwona Chlewicka miało niełatwy orzech do zgryzienia. Występy młodych ludzi dostarczyły paniom wielu wzruszeń i wrażeń. Wręczenie nagród odbędzie się 13 listopada w sali widowisko - koncertowej Muza podczas uroczystości obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miejski Konkurs Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta zorganizowany w naszej szkole pokazał, że poezja wciąż spełnia swoją rolę - porusza, odkrywa, pozwala przeżyć i spotkać się z sobą i drugim człowiekiem. Nasze Jury nie zapomni tego spotkania i tych przeżyć, których źródłem były interpretacje młodych ludzi. Do tych, które wywarły największe wrażenie i spełniły kryteria oceny konkursu w stopniu najwyższym Jury wybrało następujących laureatów:

Klasa 7:
Laureatka – Kamila Popiel, Szkoła Podstawowa nr 21
Wyróżnienie – Brygida Sierka, Szkoła Podstawowa nr 6

Klasa 8:
Laureatki, ex-aequo:
Oliwia Popiołek, Szkoła Podstawowa nr 46
Katarzyna Cyganek, Szkoła Podstawowa „Atena”

Gratulujemy!