Szkolne Koło Teatralne

XII edycja Międzyszkolnego Konkursu "Bawmy się w teatr" zakończyła się sukcesem naszej grupy teatralnej "Zza kurtyny". Gratulujemy aktorom z klasy IV b i VI b oraz opiekunowi pani Ewelinie Adamczyk I miejsca za spektakl pt. "Grzeczna".

Pod koniec roku szkolnego we wszystkich klasach młodszych aktorzy koła  teatralnego „Zza Kurtyny” zaprezentowali trzy przedstawienia metodą teatrzyku Kamishibai:

• Klasy I – „Szkoła Czi – Tam”
  • Klasy II – „ Dlaczego zwierzęta zamieszkały w bloku Maćka”
  • Klasy III – „ Po drugiej stornie gór”.

W tym roku szkolne koło teatralne „Zza Kurtyny” przygotowało dla społeczności szkolnej przedstawienie pt:„W poszukiwaniu ludzkiego serca.”

Ponad 2000 lat temu Święta Rodzina przemierzała daleką drogę z Nazaretu do Betlejem, szukając schronienia i miejsca narodzenia dla Dziecięcia. Dziś ta sama Rodzina, przemierza podobną drogę – czasem równie długą i trudną – drogę do ludzkiego serca.

W tym roku minęła dziesiąta rocznica nadania naszej Szkole imienia Patrona. Z tej okazji nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursach adresowanych do wszystkich grup wiekowych: konkursie recytatorskim „Bliżej poezji Karola Wojtyły”, konkursie plastycznym „Karol Wojtyła w moich oczach” oraz quizie sprawdzającym wiedzę o życiu Patrona (adresowanym do uczniów klas IV - VI).   Laureaci I, II i III miejsca z każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami.

Dnia 3 marca 2016 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłorocznych klas pierwszych. Dzień ten, to już tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich pociech. Wszystkie przybyłe w tym dniu dzieci otrzymały przy wejściu kotyliony w kilku kolorach, które decydowały o tym, w jakich zajęciach wezmą udział. Jak co roku goście mogli obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk. Następnie dzieci udały się na zajęcia plastyczne, muzyczne i językowe.

Tegoroczne Jasełka przygotowane przez Koło Teatralne i uczniów klasy IV b połączyły w sobie tradycyjny przekaz o narodzeniu Dzieciątka w betlejemskiej szopie z współczesnym poszukiwaniem przyjaźni i miłości. Bieganina dnia codziennego, obowiązki, kolejne wyzwania i zadania oddalają nas często od tego, co prawdziwie cenne i trwałe. Brak nam czasu na spotkania, relacje, przyjaźń, miłość… Szybka wymiana zdań – co w szkole, co w pracy, co do załatwienia, co kupić, gdzie pojechać  –spychają często na plan dalszy bliskość, życzliwość, pełną uwagi obecność.

W naszej szkole od kilku lat działa Kolo Teatralne, w którym pod opieką pani Eweliny Adamczyk możemy rozwijać swój artystyczno – aktorski talent.

„Teatr powinien być instrumentem, który rozwija dziecięcą wyobraźnię.”
Jan Dolman

W maju 2015 roku nasze szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk zaprosiło uczniów i nauczycieli na kolejne przedstawienie. Myślą przewodnią spektaklu była akceptacja odmienności innych ludzi, z którą spotykamy się w naszej szkolnej, ale i nie tylko, rzeczywistości.

Myliłby się ten, kto myślałby, że Jasełka to historia dawno przebrzmiała i wszystkim dobrze znana. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk przypomniało nam istotę tych najpiękniejszych w naszej chrześcijańskiej tradycji świąt

4 listopada 2014 roku gościliśmy w progach naszej szkoły milusińskich z Miejskiego Przedszkola nr 54 i 55. Celem wizyty było przedstawienie przybliżające widzom legendę o Smoku Wawelskim. Dzieciaki smoka zupełnie się nie bały, ale na jego widok ze śmiechu wręcz pękały, bo Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk przygotowało bardzo humorystyczną wersję tej historii. Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie klas 0 - III, którzy także w przedstawieniu uczestniczyli,  żywo i spontanicznie reagowali podpowiadając aktorom, co zrobić powinni.