W naszej szkole od kilku lat działa Kolo Teatralne, w którym pod opieką pani Eweliny Adamczyk możemy rozwijać swój artystyczno – aktorski talent.

„Teatr powinien być instrumentem, który rozwija dziecięcą wyobraźnię.”
Jan Dolman

Ta myśl znakomitego aktora, reżysera i dyrektora teatru, zarażającego swoją pasją do teatru mieszkańców Sosnowca i Będzina, przyświeca naszym teatralnym poczynaniom od kilku lat.

Dzieci uwielbiają grać! Na moment stają się kimś innym, żyją emocjami swoich postaci, zmagają się z ich kłopotami, odkrywają to, co w świecie rzeczywistym jest im odległe i nieznane. Dotykają magii teatru.

Co roku zmienia się nasza grupa aktorska – jeśli ktoś ja opuszcza, to z reguły dlatego, że zostaje absolwentem naszej szkoły. Na szczęście na to miejsce przybywają wciąż nowi amatorzy teatralnych zabaw.

W roku szkolnym 2014/2015 pracowaliśmy w następującym składzie:

• Maja Kruczek
  • Ola Gzyl