W maju 2015 roku nasze szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Eweliny Adamczyk zaprosiło uczniów i nauczycieli na kolejne przedstawienie. Myślą przewodnią spektaklu była akceptacja odmienności innych ludzi, z którą spotykamy się w naszej szkolnej, ale i nie tylko, rzeczywistości.

Akceptacja osób skromniej ubranych, mających trudności z płynnością wymowy, nowych w środowisku rówieśniczym, tych najzdolniejszych i tych z problemami z koncentracją uwagi to tylko kilka przykładów poruszonych w przedstawieniu. Jak refren powracały słowa A. Saint- Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Stały się one zaproszeniem, by nie oceniać i nie odrzucać drugiego zbyt pochopnie, ale by zajrzeć do jego serca i zobaczyć, kim on jest naprawdę. Dialogom aktorów towarzyszyła symbolika rekwizytów i i teksty utworów muzycznych.Widzowie wychodzili czasem poruszeni, czasem przejęci tym, co usłyszeli i zobaczyli.

Koło Teatralne dostarcza nam od kilku już lat wielu emocji. Dziękujemy.

Relacja fotograficzna z przedstawienia