W tym roku minęła dziesiąta rocznica nadania naszej Szkole imienia Patrona. Z tej okazji nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursach adresowanych do wszystkich grup wiekowych: konkursie recytatorskim „Bliżej poezji Karola Wojtyły”, konkursie plastycznym „Karol Wojtyła w moich oczach” oraz quizie sprawdzającym wiedzę o życiu Patrona (adresowanym do uczniów klas IV - VI).   Laureaci I, II i III miejsca z każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami.

Podsumowanie konkursów oraz finał obchodów Dni Patrona odbył się 17 maja 2016 roku w sali koncertowej Muza. Podczas uroczystości, w której wzięła udział cała społeczność szkolna,  zostały również  wręczone nagrody specjalne – statuetki Lolków.  Chcieliśmy w tym dniu  szczególnie podziękować Przyjaciołom Szkoły, osobom, które przez wiele lat  angażowały się w jej rozwój . Statuetki, nawiązujące w swej nazwie do osoby Karola Wojtyły, to nasze symboliczne podziękowanie.

Podczas uroczystości grupa koła teatralnego pod kierownictwem Pani Eweliny Adamczyk przedstawiła wzruszający spektakl o życiu naszego Patrona. W kolejnych scenach pantomimy przenosiliśmy się do miejsc oraz osób Mu  bliskich, obserwowaliśmy w napięciu rozwój wydarzeń, również tych tragicznych, które na zawsze ukształtowały osobowość Karola Wojtyły. Perfekcyjnie dobrana muzyka potęgowała nasze wrażenia.  Na scenie pojawili się także uczniowie klasy IIb śpiewając utwór „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.

Podsumowaniem Dni Patrona był rajd rodzinny na Groń Jana Pawła II, w którym wzięli udział uczniowie wraz z członkami swoich rodzin.  21 maja, w piękny, słoneczny dzień wyruszyliśmy spod szkoły pełnym autokarem. Podczas górskiej wędrówki zachwyciły nas widoki oraz budząca się do życia przyroda. Po dotarciu na szczyt i zasłużonym odpoczynku wzięliśmy udział we mszy św., a następnie podeszliśmy na górę Leskowiec, z której rozpościerała się panorama Beskidów. Nasz przewodnik, Pan Robert Barów, przekazywał nam wiele informacji związanych z pokonywaną przez nas trasą oraz dbał o miłą atmosferę. Wszystkim dopisywały humory i nikt nie narzekał na zmęczenie. Wróciliśmy do Sosnowca wieczorem, bogatsi o nowe przeżycia. Następny rajd już za rok!

Relacja fotograficzna z Gali: