W miesiącu  styczniu i lutym we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia dotyczące problemu szczepień dzieci w Afryce. Dzieci zapoznały się z założeniami programu "Wszystkie kolory świata".

Na zebraniach z rodzicami wychowawcy również przedstawili tematykę projektu. Dzieci otrzymały wykroje i w czasie ferii zimowych szyły laleczki w domu. Dnia 28 lutego 2019 roku odbyła się aukcja szmacianych laleczek charytatywnych. Na aukcję trafiły 23 pięknie wykonane prace. Odbył się też konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę. Każdy uczeń, rodzic i nauczyciel mógł oddać głos na wytypowaną przytulankę. Wygrała lalka o imieniu  Ania, która reprezentuje Europejkę lubiącą podróże, uszyta przez uczennicę klasy 6 c Laurę Poniewierską.  Na lalkę tę zagłosowało 80 osób, 2 miejsce zajęła siostra bliźniaczka Zuzia również uszyta przez Laurę, 3 miejsce zajęła Olimpia wykonana przez Olgę, Anię i Zuzię z klasy 6c.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP 8 zaangażowali się w akcję i lalki zostały wylicytowane za kwotę 190 zł, którą przekazano na konto fundacji UNICEF.