Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Uczniowie i Nauczyciele zapraszają na Polsko - Ukraiński Piknik Rodzinny.

 W programie m.in.:

- na najmłodszych będą czekały  gry i zabawy, stanowiska sportowe i taneczne, animacje oraz inne atrakcje

- uczestnicy sobotniego wydarzenia wysłuchają koncertu Julii Miki uczestniczki tegorocznej edycji The Voice Kids

- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu przybliżą wybrane miasta Polski uwzględniając miasto partnerskie z Ukrainy - DERGACZE

- w strefie gastronomicznej będzie można zakupić pyszną zupę przygotowaną przez Restaurację Belvedere w Sosnowcu, pączki z Cukierni Tkacz-Będzin, pieczone kiełbaski, lemoniadę, popcorn, cukrową watę, potrawy ukraińskie

- rodziny z Ukrainy będą mogły pozyskać informacje potrzebne do załatwiania spraw urzędowych m. in. aktualne informacje o miejscach pracy

- dorośli uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji kosmetycznych

- podczas wydarzenia zostanie zorganizowana loteria oraz licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły w pomoce umożliwiające efektywniejszą naukę języka polskiego oraz na aktualizację wyprawek dla nowoprzybyłych uczniów z Ukrainy

W organizację festynu włączyli się m.in.:  Meritum Centrum Rozwoju  Diagnozy i Terapii, Agencja Eventowa - Zumba, ,,Stowarzyszenie Kobiet dla Kobiet", Rafago, Ecopokusa - Sarni Stok, Dodomi Mała Poligrafia, Cukiernia Tkacz, Restauracja Belvedere, Firma Oriflame, Well Fitness, My Fitness Place, MOSIR, Firma Poligraficzna K2-Desing, Hurtownia ,,Promyk"

 Udział w imprezie jest bezpłatny.