7 czerwca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Anną Żyłą wzięli udział w jubileuszu 25 - lecia sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć film przedstawiający rozwój placówki od hospicjum domowego aż do dzisiejszej stacjonarnej postaci oraz posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu utalentowanych młodych sosnowiczanek.

Szczególnie poruszające było spotkanie z gościem - Janem Melą. Zdobywca dwóch biegunów w sposób zabawny i wzruszający jednocześnie opowiedział historię swojego życia. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu odebrał podziękowania dla całej społeczności szkolnej za długoletnią i owocną współpracę. To była wzruszająca uroczystość, serdecznie dziękujemy za zaproszenie.