Życie szkoły

grafika przedstawia kulę ziemską w maseczce

Cele:

·         Integracja społeczności szkolnej.

·         Dzielenie się doświadczeniami.

·         Wspieranie uczniów, nauczycieli i rodziców w trudnych chwilach pandemii.

·         Budowanie poczucia przynależności.

·         Uwrażliwienie uczniów, nauczycieli i rodziców na dostrzeganie własnych emocji

zdjęcie dmuchawca na ciemnym tle

Realizację programu Szkoły Pozytywnego Myślenia uczniowie naszej szkoły rozpoczęli od spotkań z uWażnością. Wspólnie zastanawiali się, co to jest uważność, po co nam taka umiejętność w życiu i jakie są korzyści, płynące z praktykowania uważności.

zdjęcie przedstawia niebieski balon w kształcie serca

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu” w postaci udziału w „Błękitnym Marszu”. Z powodu pandemii nie będziemy mogli tradycyjnie przemaszerować ulicami Sosnowca, łącząc się z osobami dotkniętymi autyzmem i zespołem Aspergera. Postanowiliśmy jednak wspólnie  z organizatorami tj. Szkołą Podstawową nr 6 w Sosnowcu kontynuować tę akcję i weźmiemy udział w „Wirtualnym Błękitnym Marszu 2021”, który odbędzie się 8 kwietnia 2021 roku.

grafika przedstawia szesnaście kolorowych balonów

Kończy się KARNAWAŁ... W naszej szkole inny niż w poprzednich latach. Każda klasa miała swój mini bal. Słyszeliśmy, że był to najlepszy KARNAWAŁ :)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

grafika wielkiej orkiestry świątecznej pomocy

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami - zobaczmy, jak pomagali nasi Wolontariusze. A w podkładzie muzycznym nagranie z pierwszego Finału z roku 1993:

W dniu 1 września 2020 roku uroczyście powitaliśmy uczniów klas pierwszych w gronie naszej społeczności szkolnej. Życzymy wielu radosnych dni w szkole, pięknych przyjaźni, ciekawych lekcji i dobrej zabawy!

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego, poprzedzone trzema miesiącami kształcenia na odległość,  mogło się odbyć jedynie on-line. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Dyrektora Szkoły mgr Beaty Grygutis oraz prezentacji przygotowanej dla uczniów klas IV-VII. Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych, słonecznych wakacji i mamy nadzieję na powrót do szkoły we wrześniu.

W dniach 16-17-18 czerwca uczniowie klas ósmych zmierzyli się z pierwszymi w swoim życiu egzaminami - z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki!!!

Drodzy Uczniowie !!!

"Szukałem Was,
teraz Wy mnie znaleźliście…"
Jan Pawel II

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.
Uczniowie klas I-III stworzyli z tej okazji piękne prace, które można zobaczyć na padlecie:

Kochani, przesyłam Wam najlepsze prezentacje przygotowane przez uczniów klas piątych. Od miesiąca zostajemy w domu, uczymy się zdalnie. Zapomnijcie na chwilę o otaczającej nas rzeczywistości i zapraszam  do obejrzenia prezentacji, które zabiorą Was  do świata zwierząt, motyli, wiosny, sportu, mody czy  zwiedzania miast.

W tym tygodniu nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję KARTKA DLA MEDYKA. W dzisiejszych czasach praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jest niezwykle ważna i odpowiedzialna, ale także bardzo niebezpieczna.

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły proponujemy zabawę - origami. Wykonaj dowolne origami, co tylko chcesz - może to być całe zoo, jedno zwierzę, kwiatek, origami modułowe, origami kołowe i inne.

Jako pierwsza szkoła w Sosnowcu podjęliśmy decyzję, że od dnia 9 marca 2020 roku stajemy się szkołą bez dzwonków!

Informujemy, że z dniem 1 marca 2020 roku została zmieniona stawka żywieniowa.
Koszt posiłku będzie wynosił 3,80 zł, a nie jak dotychczas 3,50 zł.
Koszt posiłku w miesiącu marcu:22 dni x 3,80 zł = 83,60 zł

Klasa III b wraz z biblioteką szkolną w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” organizuje zbiórkę książek polskich autorów , które zostaną wysłane do naszych rodaków mieszkających na Białorusi. Książki można przynosić do 20 marca do biblioteki szkolnej.