75-lecie szkoły

Od wielu lat kiełkował pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia, które zintegruje całą społeczność szkolną, uczniów z klas młodszych i starszych, rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków, ciocie i wujków, nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów i sympatyków szkoły, a przy tym będzie ważne dla nas w aspekcie edukacyjnym i wychowawczym w kontekście życia naszego Patrona.

Słowa Jerzego Zawyejsikiego „Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie. Tym, co je łączy, to korzenie”  stały się mottem obchodzonego 18 marca 2024 roku Jubileuszu 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu. Tego dnia na deskach pobliskiego Teatru Zagłębia nasi utalentowani uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali niezwykle poruszające widowisko, które przepełnione było emocjami, muzyką, śpiewem i wspomnieniami.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu Beata Grygutis serdecznie dziękuje wszystkim gościom za udział w uroczystościach obchodów 75-lecia szkoły. Czuliśmy się zaszczyceni Państwa obecnością i wzruszeni ogromną ilością miłych i ciepłych słów. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego za niespodziankę w postaci czeku na kwotę 600.000 zł. z przeznaczeniem na termomodernizację szkoły.