Odblaskowa szkoła

21 października uczniowie klasy 2 b wybrali się do WORD w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego powtórzyli najważniejsze informacje o bezpieczeństwie na drodze. Następnie udali się do sali ćwiczeń, gdzie na symulatorach przećwiczyli przechodzenie przez różne rodzaje przejść dla pieszych oraz mieli okazję spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na motocyklu. Na koniec przypomnieli sobie zasady wzywania pomocy i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblask.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w małym eksperymencie - Czy dzięki odblaskom naprawdę staję się widoczny? Zapraszamy w środę 23 października 20204 r. po dyskotece szkolnej na boisko szkolne. Eksperyment zajmie nam 15 minut. Proszę o przyniesienie ze sobą odblasków i latarek.

Katarzyna Bugaj

Dorota Sala

Uczniowie klasy 2c w dniu 18 października 2024 r. wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w WORD Dąbrowa Górnicza, podczas których doskonalili umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Na pytania drugoklasistów odpowiadali policjanci z wydziału ruchu drogowego. Uczniowie mogli również doświadczyć różnych sytuacji drogowych w sali multimedialnej. Na koniec poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klasy 1a odbyli zajęcia edukacyjne i warsztatowe w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Dowiedzieli się wielu ważnych rzeczy dotyczących zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym - nie tylko z perspektywy pieszych. Uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję sprawdzenia się w symulatorze jazdy na motocyklu i przejścia dla pieszych w różnych warunkach drogowych i pogodowych. Dostali pamiątkowe odblaski.

Uczniowie szkół podstawowych w województwie śląskim mogą  spróbować swoich sił w drugiej odsłonie konkursu "Odblaskowa Szkoła 2024". Przyłączyliśmy się i my!! Na terenie woj. śląskiego ambasadorem akcji został wielokrotny mistrz w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz, a partnerami wydarzenia Wojewoda Śląski, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, PZM oddział w Katowicach, TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni.