Aktywni Błękitni

22 marca obchodzimy dzień wody.Z tej okazji,w ramach programu "Aktywni Błekitni" rozmawialiśmy w klasie 7a o zasobach wodnych w naszej okolicy. Zastanawialiśmy się,czy Polsce grozi susza,a jeśli tak,to czy my zdążymy podjąć działania aby jej zapobiec. Owocem tej dyskusji były plakaty,które można zobaczyć w klasie biologiczno-chemicznej.#AktywniBłekitni

W tym tygodniu klasa 7b aktywnie uczestniczyła w zajęciach chemii poszerzając swoją wiedzę na temat wody. Uczniowie dowiedzieli jaka jest czystość naszych zbiorników wodnych i dlaczego trzeba o nie dbać. Poznaliśmy też miejsca zagrożone deficytem wody a także możliwe działania człowieka wspomagające racjonalne gospodarowanie woda. Na koniec w burzy mózgów szukaliśmy odpowiedzi jak zadbać o wodę w naszym lokalnym środowisku.

W  roku szkolnym 2022/2023 wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu Aktywni Błękitni To szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.