Wycieczki

W dniach 3-5 czerwca uczniowie klas 5. wybrali się na fantastyczną wycieczkę do Zakopanego.
Pierwszego dnia mogliśmy podziwiać zamglone widoki ze szczytu Gubałówki. Zrobiliśmy zakupy na urokliwych Krupówkach, skąd udaliśmy się do naszego pięknego hotelu w Poroninie. Popołudnie spędziliśmy na grze w piłkę na boisku, spacerze po okolicy i rywalizacji sportowej. Wieczorem czekał na nas seans filmowy i pizza party.

Klasa 4 b uczestniczyła w warsztatach doświadczania przyrody - LEŚNE POŁĄCZENIE🌲🌳 zorganizowany przez Tree Your Mind. Leśne Projekty. Były to warsztaty w przyrodzie, podczas których z wykorzystaniem wszystkich zmysłów odkrywaliśmy najbliższą przyrodę, ćwiczyliśmy równowagę na kłodach, bawiliśmy się, obserwowaliśmy przez lupy i poprawialiśmy swoje samopoczucie.

8 maja klasy 5a i 5b uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Dotyczyły one elementów pogody oraz podroży w czasie. Byliśmy w ogródku meteorologicznym, gdzie poznaliśmy sprzęt służący do pomiarów składników pogody. Uczniowie w grupach mieli za zadanie wykonać następujące pomiary: temperatura powietrza, zachmurzenie, opady, wilgotność, promieniowanie słoneczne, ciśnienie atmosferyczne, kierunek i prędkość wiatru, osady atmosferyczne czy inne zjawiska atmosferyczne.

22 mają 2024 roku uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w warsztatach organizowanych z okazji Dnia Pszczoły przez Ogród Botaniczno - Zoologiczny CEE Egzotarium Sosnowiec. Dzieci najpierw wysłuchały ciekawego wykładu połączonego z prezentacją sprzętu pszczelarskiego oraz wytworów pszczół, a następnie wykonali pracę plastyczną.🐝

W piątek wieczorem, 26 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój Lazurowego Wybrzeża. Jednak zanim dotarliśmy do celu sobotę spędziliśmy na zwiedzaniu pięknej Wenecji. Dotarliśmy do niej płynąc statkiem z Sottomariny, dzięki temu zobaczyliśmy miasto również z innej perspektywy. Wenecję poznaliśmy dzięki wspaniałej przewodniczce - Chiarze.

7 maja uczniowie klasy 6b pojechali do Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera w Jaworznie gdzie uczestniczyli w warsztatach „Majsternia SOWA” gdzie doświadczali, odkrywali, rozbudzali ciekawość, wyobraźnię i kreatywność, mogli poczuć sprawczości i wolność. Oj dużo się działo!! Następnie wzięli udział przyrodniczej grze terenowej. Ukoronowaniem wizyty było ognisko i samodzielnie pieczenie pyszności - wedle uznania - od kiełbasek po słodkie pianki😁😉

30 kwietnia klasa 1 b wybrała się na spektakl "Zorro" do Teatr Dormana w Będzinie. Po spektaklu okazało się, że spotkał nas zaszczyt i mieliśmy okazję zobaczyć "Zorro" zagranego po raz setny! Gratulujemy serdecznie aktorom! Spektakl genialny! Dzieci zachwycone! Kto jeszcze nie był musi szybko nadrobić!

Dnia 1004.2024 r. uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych pt."CZTERY PORY ROKU", na których dowiedzieliśmy się:
-Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie?
-Kiedy Słońce góruje najwyżej?
-Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba?

Zajęcia, które odbyły się 8.04 w Teatrze Zagłębia, prowadzone przez aktora, Pana Michała Balagę, uczniowie kl.3a zaliczyli do udanych. Poznali tajniki pracy aktorskiej i zaplecze teatru.

20 marca 2024 r. uczniowie klasy 6a i 6b podążali śladami wielkich królów i wielkich Polaków, uczestnicząc w niezwykłej lekcji historii, raz schodząc w dół, raz pnąc się w górę. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, Kryptę, komnaty Zamku Królewskiego, Dzwonnicę Zygmunta oraz Podziemny Rynek. Nie zabrakło nam słońca i krakowskich obwarzanków.

Uczniowie klasy IVb oraz IVc odbyli wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy oraz Funzeum. Rozpoczęliśmy w Zabrzu od zwiedzania podziemnych tras turystycznych jednej z najstarszych kopalń węgla kamiennego Górnego Śląska.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz tradycję ubierania choinki, uczniowie klasy 1c oraz 2b udali się do Manufaktury Bombek w Olkuszu.

Uczniowie klas 3a i 3c odwiedzili dzisiaj Fabrykę Bombek w Miechowie. Poznali kolejne etapy tworzenia bombek i wykonali swoje. Mieli okazję podziwiać różnorodność form i kształtów wykonywanych tam bombek, które są znane nie tylko w naszym kraju.

8 listopada 2023 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli  w warsztatach nowoczesnych technologii w Aktin Sp. z o. o. Mogli przetestować najnowocześniejsze technologie, stworzone z myślą o edukacji:
➡️ gogle ClassVR,
➡️ robota Fable,
➡️ podłogę interaktywną Funfloor,
➡️ oprogramowanie Cyber Fox. 🦊

25 października 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b obejrzeli w Teatrze Zagłębia spektakl pt.:"Baśnie Andersena". Rozpoznali wszystkie tytuły prezentowanych baśni. Brawo!

Korzystając jeszcze z pięknej choć jesiennej już pogody, uczniowie klas 3a i 3c odbyli dzisiaj wycieczkę do Podlesic, gdzie uczestniczyli w grze terenowej. Poszczególne zespoły miały za zadanie odnaleźć miejsca ukryte w terenie, zaznaczone na mapie, aby zdobyć unikalny kod. Każda grupa musiała odnaleźć wszystkie elementy swojego szyfru, aby otworzyć swoją kłódkę. Ostatnim zadaniem jest wspólne otwarcie przez wszystkie grupy skrzyni zamkniętej na wiele kłódek.

28 września uczniowie klasy 6c  uczestniczyli w próbie generalnej do spektaklu "Tajemniczy Ogród".  Po spektaklu rozmawialiśmy z panią reżyser o grze aktorskiej, scenografii, grze świateł. Spektakl nam się bardzo podobał.

Ponad 10 km w nogach,
las w słoiku,
gra w terenie,
wykład o gatunkach drzew,
podróż w kosmos i gwiazdy na niebie!
To wszystko dzięki Fundacja "Park Śląski" przeżyła klasa 6a i 6b w przepięknej scenerii Parku Ślaskiego, przy słonecznej pogodzie i w znakomitych nastrojach.

Uczniowie klasy IIIc oraz IVb uczestniczyli w festynie ekologicznym pn. "WYZWANIE-PRZYRODY SZANOWANIE" zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Pogoda i humory dopisały uczestnikom, a atrakcji było całe mnóstwo. Wróciliśmy bogatsi o nowe ekologiczne doświadczenia 😊
Niektórzy z nas również z nagrodami.
DZIĘKUJEMY!!!

Uczniowie klasy IIc wybrali się do Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Jechali komunikacją miejską, z przesiadką, wykazując się dużą rozwagą i dojrzałością. W Muzeum zwiedzili skansen, stare chaty, byli u kowala, w kościele, poznając życie ludzi w dawnych czasach. Dużą atrakcją była lekcja w starej szkole. Bardzo podobała się nauka kaligrafii na tabliczkach.

Uczniowie klas 2 a i c spędzili dzisiejszy dzień w Ustroniu, w Beskidzie Śląskim konkretnie w Leśnym Parku Niespodzianek – ogrodzie zoologicznym, założonym w 2002 r, położonym na stoku Równicy ze starodrzewiem bukowym. Zajmuje on obszar 15 ha.