Wycieczki

W tym roku szkolnym na Halloweenową zabawę wybraliśmy Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Obejrzeliśmy multimedialne prezentacje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, skorzystaliśmy z wszystkich atrakcji dostępnych w parku, podziwialiśmy specjalnie dobraną dekorację i scenografię halloweenową.

18.10.2019r. dzielni reprezentanci klas szóstych wzięli udział w  XXXVIII Rajdzie Młodzieży Zagłębia Dąbrowskiego na  Magurkę Wilkowicką 909 m n.p.m., zorganizowanym przez Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu.

Dnia 22 marca 2019 roku uczniowie klasy VII a uczestniczyli w  Naukowych Wagarach w Geosferze w Jaworznie.

Dnia 14 marca 2019 roku uczniowie klasy I a i I c pojechali do Kopalni Soli w Wieliczce.

Trzy dni w Pasymiu minęły bardzo szybko. Warsztaty, w których mogliśmy wziąć udział dzięki Fundacji PZU dostarczyły wielu wrażeń. Instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków  RP przeszkolili młodzież w zakresie bezpieczeństwa na lodzie.

Klasy VII a i VIII c w dniu 14 stycznia 2019 roku rozpoczęły  swoją kolejną  naukową  przygodę na 3 Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach pod hasłem "Energia".

Dnia 3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VII a wyruszyli na „wyprawę życia” do Centrum Gier „Furia” aby zdobyć wymarzone złoto! Zabawa była przednia i pełna emocji! Planujemy tam wrócić!!

Dnia 6 listopada 2018 roku  uczniowie klas: V a, V b, V c oraz IV d zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce.

W dniu 19 października 2018 r. uczniowie klasy III a pojechali na wycieczkę do Krasiejowa – Parku Nauki i Rozrywki. 

5 października 2018 roku cała klasa VIII c do późnego wieczora świętowała Dzień Chłopaka w Dąbrowskim Centrum Gier Fabularnych FURIA. Uczestniczyliśmy w grze "Złoto dla zuchwałych".

W dniu 18 września 2018 roku uczniowie klasy IV b i V d odwiedzili Wadowice - rodzinne miasto patrona naszej szkoły - Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy dom rodzinny naszego Lolka, uczestniczyliśmy w warsztatach "Wspomnienie niebieskiego mundurka", odwiedziliśmy miejsca związane z życiem papieża i zjedliśmy pyszne, tradycyjne kremówki.

W dniach 5 - 6 marca 2018 roku uczniowie klasy VII a brali udział w warsztatach z GOPR, które odbyły się dzięki grantowi z fundacji PZU. 

Niedzielny wyjazd do Warszawy 29 października 2017r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klas VI i VII, choć pogoda nie dopisała a orkan Grzegorz dał się nam we znaki, kiedy staliśmy w kolejce na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

W dniach 26 i 27 października bieżącego roku klasa 7b wraz z wychowawcą oraz p. Szafraniec była na dwudniowej wycieczce w Warszawie.

Dnia 29 września 2017 roku klasa V a wybrała się na wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego na Górę Żar... przez Oświęcim, Kęty, Zator i prawie Zakopane, aż pod Żywiec ku przygodzie.

Dnia 20 czerwca 2017 r. klasa II c wybrała się na wycieczkę tramwajem do Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Najpierw dzieci wzięły udział w grze terenowej, gdzie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą, sprytem i spostrzegawczością. Wszystkie ekipy spisały się super, więc była nagroda- lody lub gofry do wyboru. Następnie chwila zabawy w parku jordanowskim i już o 16.00 dołączyli do nas rodzice, aby wziąć udział we wspólnym ognisku z okazji Dnia Rodziny.

W dniu 20 czerwca 2017 r. klasy  IV b i IV c pojechały na wycieczkę do Krasiejowa – Parku Nauki i Rozrywki. Pierwszą trakcją wycieczki był Tunel Czasu.  Tunel Czasu to miejsce magiczne, gdzie przeżyliśmy niesamowitą  i  niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel, oglądając film 3D poznaliśmy miliardy lat istnienia Wszechświata.

W dniach 19-21 czerwca 2017 roku klasa Va pojechała na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.Nocowaliśmy w schronisku młodzieżowym w Woli Kalinowskiej. Zwiedziliśmy Sławków, dwór w Krzykawce, Pieskową Skałę, Jaskinię Ciemną, Grotę Łokietka oraz chatę Kocjana i ruiny zamku w Rabsztynie. Widzieliśmy też ciekawe skały - Maczugę Herkulesa, Igłę Deotymy i Bramę Krakowską. Sami przygotowywaliśmy śniadania i kolacje, robiliśmy grila i graliśmy w piłkę. Zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była za krótka!

W dniach 7 - 8 czerwca 2017 r. klasa VI c aktywnie zwiedzała Wrocław. Bogaty program wycieczki obejmował przejazd do Wrocławia pociągiem IC, zwiedzanie z przewodnikiem Rynku – Ratusza, Pręgierza, Placu Solnego, Kościoła św. Elżbiety z kamieniczkami „Jaś i Małgosia", ul. Odrzańskiej – Stare Jatki Miejskie – Pomnika Zwierząt Rzeźnych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakładu Ossolińskich, Ostrowa Tumskiego - Katedry i placu katedralnego, Panoramy Racławickiej, rejs statkiem po Odrze z Przystani Kardynalskiej na wyspie Piasek przez Śluzę Szczytniki do Przystani Zwierzynieckiej przy Moście Zwierzynieckim, Hali Stulecia z dziennym i wieczornym pokazem fontann, ogrodu japońskiego, ZOO i Afrykarium. Całość urozmaiciła nam zabawa w poszukiwanie krasnali, które są znakiem rozpoznawczym tego miasta.​ 

Dnia 16 grudnia 2016 roku uczniowie klasy II c wybrali się na wycieczkę do Skansenu w Chorzowie, gdzie mieli okazję wziąć udział w warsztatach „Mały etnograf” i warsztatach świątecznych.

W dniach od 19 do 25 września uczniowie klas V a i V b brali udział w wycieczce nad morze do miejscowości Sianożęty. Od samego początku wszystkim dopisywał humor i chęć do zabawy. W czasie pobytu dzieci odwiedziły także Kołobrzeg, Ustronie Morskie i latarnię morską w Gąskach. Zajęcia dydaktyczne, dzięki ładnej pogodzie, odbywały się także na świeżym powietrzu. Nie ma to jak lekcja przyrody czy języka polskiego na plaży! Nie zabrakło również zabaw ruchowych podczas pobytu na plaży, a także na boisku. Uczestnicy brali także udział w grze terenowej, podczas której wykonywali przygotowane dla nich zadania. Wieczorami odbywały się zabawy integracyjne takie jak pokaz mody na wesoło, kalambury czy dyskoteki. Nie zabrakło także ogniska z pieczeniem kiełbasek. To był naprawdę udany wyjazd!!