Samorządzik klas I-III

zdjęcie trzech wiszących papierowych serduszek

Uczniowie klas I- III obchodzili dzisiaj walentynki. Ubrani na czerwono dla podkreślenia nastroju, obdarowywali się laurkami, słodyczami, miłym słowem i uśmiechem. Planujemy, aby taki nastrój panował codziennie!

grafika przedstawia rysunkowy komputer

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu nauczyciele w klasach I-III zorganizowali różnorodne zajęcia dla dzieci. Rozmawialiśmy na bardzo ważny temat, jak działać w sieci, aby być bezpiecznym. Poruszaliśmy poważne zagadnienia, jak: NETYKIETA, CYBERPRZEMOC, PATOSTREAMY, FAKE NEWSY.

I miejsce - Hanna Kozioł - kl.I a
II miejsce - Julia Jamrozik - kl. I a
III miejsce - Maksymilian Komenda - gr. 0
Wyróżnienie - Matylda Walotek - gr. 0
                          Jan Szczepaniak - kl. I b

Gratulujemy!

Laureaci Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu czytelniczego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki organizowanego przez Samorządzik kl. I - III w dn. 5 kwietnia 2017 r.

Uczniowie klas I  - III naszej szkoły elegancko i uroczyście zaprezentowali się w Dniu Kobiet – 8 marca. Dziewczynki z klas najmłodszych nie zapomniały o obowiązkowym atrybucie w tym dniu, w  postaci kwiatka lub kwiecistej opaski we włosach. Natomiast elegancko ubrani chłopcy złożyli wszystkim Paniom oraz swoim koleżankom najserdeczniejsze, płynące z głębi serca, życzenia. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na laurkę z okazji Dnia Kobiet. Prace plastyczne można oglądać jeszcze w tym tygodniu na szkolnym holu. Wyniki konkursu – już wkrótce. Dziękujemy za wspólne świętowanie

Wybrano 6 laureatów konkursu "Pomysł na liść". W konkursie brało udział 39 uczniów. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, a raczej - suchy liść, bo to właśnie przede wszystkim liść stał się motywem przewodnim prac wykonanych przez uczniów klas I-III. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, pracowitością oraz twórczością, która urzekła nie tylko jury, ale także wszystkich – nauczycieli, starszych uczniów szkoły, którzy mieli przyjemność podziwiać wystawę prac. Na uroczystym apelu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 16 grudnia jedynym obowiązkowym obuwiem na terenie szkoły są: kapcie, bambosze, kapcie tygryski, owieczki, pieski itp. Liczymy na 100 % ukapciowienia !!! Samorządzik Uczniowski I-III

Samorząd Uczniowski klas I-III ogłasza wielką zbiórkę darów dla uczniów naszej szkoły pochodzących z ubogich i wielodzietnych rodzin. Otwórz serce i pomyśl o innych :) Przynieś do szkoły słodycze, książki, gry planszowe - do 19 XII - z których stworzymy mikołajkowe paczki. Dary możesz zostawiać swojemu wychowawcy. Ludziom wielkiego serca.

DZIĘKUJEMY :)

W dniach 5 - 6 grudnia 2016 r. w godz. 16.30 – 18.00 na terenie szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Samorządzik Uczniowski kl. I-III.

Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in. : rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciastka i inne), proste wyroby spożywcze (chleb z domowym smalcem).

Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy bezinteresowną miłością do zwierząt, przyczynili się – i robią to nadal – do polepszenia warunków bytowych schroniskowych psów i kotów. Czynienie dobra na rzecz braci mniejszych, zmienia świat na lepsze! Dziękujemy! Zachęcamy do dalszych działań i pomocy. smile

Święto uchwalono w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”.Zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

Regulamin „SZKOLNEGO KIERMASZU BO ŻONARODZENIOWEGO”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8  im. Karola Wojtyły w Sosnowcu

Cele kiermaszu:

„ (… ) To mój nastrój tworzy każdego dnia
atmosferę w klasie.
Jako nauczyciel posiadam niezwykłą moc,
by uczynić czyjeś życie
nieszczęśliwym bądź radosnym.

Uczniowie klas I – III organizują WIELKĄ zbiórkę dla zwierząt w Schronisku Sosnowiec – Milowice.

Apelujemy do wszystkich ludzi o wielkim sercu i pełnej szafie! Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk. Jeśli robisz porządki pamiętaj, że rzeczy, które wyrzucasz mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schroniska. Przedmioty codziennego użytku takie jak: miski, garnki, ręczniki, koce, materace, posłania, stare polary, ciepłe swetry, bluzy i inne rzeczy którymi można dogrzewać zwierzęta podczas mroźnych dni (np. słoma do ocieplania bud). A także jedzenie: ryże, makarony, jedzenie w puszkach dla psów i kotów oraz sucha karma.

Dary dla schroniska można przynosić do końca października, przekazać wychowawcy swojego dziecka lub zanieść do sali nr 8 (wielkie ,,gabaryty” można zostawić przy dyżurce).

30 października obchodzimy Światowy Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice.

Samorząd uczniowski klas I-III ogłasza jesienny konkurs plastyczny ,,Pomysł na liść”. Prace konkursowe mają być wykonane z naturalnego materiału, takiego jak - JESIENNY LIŚĆ. Prace należy składać do wychowawcy w terminie 17 X – 4 XI. Wystawa prac będzie trwała do końca listopada w szkolnym holu. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu :) Czekamy z niecierpliwością na WASZE prace!

Pierwszy Dzień Jesieni w klasach I – III był pełen żółto-złocistych, rudych i czerwonych barw. Dzieci obdarowywały siebie nawzajem, a także starszych kolegów i koleżanki - jesiennymi kartkami. Jesienna poezja, w którą można było wczytać się na kartkach, pozwoliła wszystkim zanurzyć się w prawdziwie jesiennej aurze – jesiennych ogrodach, liściach, czerwonych koralach jarzębiny ... Jesień na dobre zadomowiła się wśród szkolnych korytarzy :)

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"  W tym dniu zabierz swojego MISIA do szkoły!!! Zapraszamy również chętne osoby do wykonania dowolną techniką pracy plastycznej pt. ,,Mój pluszowy miś”. Prace prosimy dostarczać do dnia 25.11, do sali nr 8.