Święto uchwalono w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”.Zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty, czy akcje charytatywne. Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości     i zachęta do czynienia dobrych uczynków.

Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień w szkole w dniach 14.11 –  18.11 uruchomiony zostanie przez Samorząd Uczniowski klas I-III - ,,GENETATOR  ŻYCZLIWYCH DONOSÓW”(pomysł - Miasto Wrocław). Każdy uczeń – i nie tylko – może pobrać KARTĘ DONOSU od swojego wychowawcy. Można donieść na kolegę, koleżankę, mamę, tatę, sąsiada, nauczyciela, szefa ... Wypełnioną kartę – w domu lub z wychowawcą (używając pióra lub długopisu, pamiętając o estetyce, poprawności ortograficznej i czytelności – karty nieczytelne będą usuwane) należy wrzucić do SKRZYNI  ŻYCZLIWOŚCI. W ostatnim tygodniu listopada odbędzie się wielka wystawa kart -  ,,ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH”.  Życzymy miłej zabawy smile