Konkursy

Przedstawiamy wyniki Miejskiego Konkursu Literackiego "Pamiętnik z czasu pandemii".

grafika z kartką papieru i piórem

Zapraszamy uczniów sosnowieckich szkół podstawowych do udziału w Miejskim Konkursie Literackim „Pamiętnik z czasów pandemii”.

Minął rok odkąd nasz świat naznaczony został piętnem koronawirusa i nauczania zdalnego. Był to rok trudny, pełen wyzwań i ograniczeń. Jednocześnie okazało się, że wyjścia na spacer do parku, możliwość spotkań online oraz spędzanie czasu z bliskimi pozwoliły nam odkryć świat na nowo.

Jak zmieniła nas pandemia, co dobrego i złego przyniosła? Chcielibyśmy poznać opowieści sosnowieckich uczniów na ten temat. Podzielcie się z nami swoją historią.  

Termin zgłoszeń – 31 marca 2021 r.

Uczniowie klasy 1c brali dzisiaj udział w klasowym konkursie recytatorskim o tematyce zimowej. Opowiadali wierszem o pięknej porze roku, jaką jest zima.

W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin wybitnego człowieka – Polaka Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. 27 listopada 2020 roku Sejm ustanowił go jednym z Patronów roku 2021. Krzysztof Kamil Baczyński to jeden z Kolumbów, pokolenia młodych, wybitnie zdolnych pisarzy i artystów, których życie przypadło nieszczęśliwie na czas drugiej wojny światowej.

zdjęcie przedstawia stroik bożonarodzeniowy

Serdecznie dziękujemy za wszystkie stroiki bożonarodzeniowe - zostały przekazane sosnowieckiemu Caritas i sprawiły radość jego podopiecznym.

zdjęcie przedstawia wieniec adwentowy

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice !

Jednym z zadań Szkolnego Koła Wolontariatu jest kształtowanie aktywnych postaw oraz zachowań przejawiających się we wrażliwości na los drugiego człowieka. Zbliżają się święta i każdy z nas może sprawić radość innym.

zdjęcie dwóch pluszowych misiów

Drodzy Uczniowie! Już w najbliższą środę obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Zachęcamy do narysowania portretu swojego misia i wrzucenie zdjęcia z pierwowzorem na nasz misiowy padlet.

W dniach 2,3,4,5 czerwca 2020 roku ośmioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z konkursem Kangur w nietypowej formie – online. Miło nam ogłosić, że trzy uczennice otrzymały wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych:

11 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbył się III Międzyszkolny Konkurs "Wśród baśni, legend i mitów", w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 6a Emilia Baran i Michalina Wawreczko - przygotowane przez panią Jolantę Cypel. Wyniki otrzymaliśmy dopiero pod koniec maja. II miejsce w tym konkursie zajęła Michalina Wawreczko z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy!!!

Regulamin Konkursu Bibliotecznego zorganizowanego z okazji 100-lecia urodzin naszego patrona Karola Wojtyły „Kartka urodzinowa dla Papieża”.

Przygotowania do kształcenia na odległość rozpoczęliśmy od posprzątania swoich biurek. Zachęcamy do tego również po przerwie świątecznej i ogłaszamy drugą edycję konkursu "Posprzątaj swoje biurko".

Zapraszamy uczniów klas IV - VII do udziału w konkursie literacko - informatycznym z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Proponujemy wszystkim szycie maseczek ochronnych, na własny użytek. Nosząc taką maseczkę chronimy innych – możemy być nosicielami wirusa nawet o tym nie wiedząc.

Dnia 3 marca 2020 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

Dnia 27 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Chłopców Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci !!!

Dnia 25 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Dziewcząt Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci!!!

Dnia 19 lutego 2020 roku  trzy uczennice reprezentowały swój talent i naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Oswoić poezję": Julia Jamrozik z klasy IV a, Helena Bachleda - Księdzularz oraz Wiktoria Łabińska z klasy VI b. Tym razem jury doceniło Wiktorię, która otrzymała wyróżnienie.

REGULAMIN KONKURSU „LE FRANÇAIS – C’EST CHOUETTE*”

DLA UCZNIÓW KLAS VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 W SOSNOWCU

 

Dnia  11 lutego 2020 roku  dwie nasze uczennice Julia Jamrozik z klasy IV a i Helena Bachleda- Księdzularz z klasy VI b wzięły udział w konkursie recytatorskim „Magia Żywego Słowa”. W tym roku uczestnicy recytowali utwory o tematyce miłosnej.

Dnia 30 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miasta Sosnowiec - uczennica naszej szkoły - Zuzanna Zdebel z klasy VIII a  wraz z dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego & Cheerleaders Skandal z grupy Skandal i Junior Skandal oraz trenerką Katarzyną Pilch odebrały z rąk Prezydenta Miasta Pana Arkadiusz Chęciński listy gratulacyjne za osiągnięte sukcesy taneczne w 2019 roku !

Dnia 25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu odbył się po raz drugi  Regionalny Konkurs Recytatorski.  W tym roku poświęcony był poezji Wisławy Szymborskiej. Młodzież z sąsiadujących miast oswajała teksty noblistki, prezentując je przed jury w składzie :

 Agnieszka Okońska Bałaga – aktorka Teatru Zagłębia – przewodnicząca

 Szczepan Dyrka – historyk, mentor Teatru Umownego,

 Ewelina Adamczyk – polonistka, opiekunka szkolnego koła teatralnego „Zza kurtyny”

Celem konkursu recytatorskiego było między innym kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz pobudzanie dialogu inspirowanego poezją z osobistym refleksjami i wartościami młodego pokolenia.

Jury doceniło wszystkich uczestników, a miejsca wyróżnione otrzymali:

Noemi Paduch ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej – I miejsce za wiersz „Męskie gospodarstwo”

Weronika Pluskota ze Szkoły Podstawowej nr 17  w Sosnowcu – II miejsce „Nic dwa razy”

Agata Jarosz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Dąbrowie Górniczej – III miejsce „Atlantyda”

Filip Galas  Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu –  III miejsce „ Pierwsza fotografia Hitlera”

Julia Gigzał – Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu – wyróżnienie „ Terrorysta, on patrzy”

 Wszystkim młodym miłośnikom poezji i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.