Konkursy

Dnia 26.04 w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica w Sosnowcu odbyła się uroczysta Staszicowska Gala Mistrzów, na której Naszym Uczennicom wręczono nagrody 🏆

Gratulujemy wyróżnionym uczniom. Nauczycieli lub opiekunów zapraszamy po odbiór nagród oraz dyplomów w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu od dnia 19 kwietnia 2023 r., w godz. 8:00-15:00.

Laureaci Miejskiego interdyscyplinarnego konkursu na notatkę graficzną na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry: "Fredro jak malowany".  Gratulujemy wyróżnionym uczniom. Nauczycieli lub opiekunów zapraszamy po odbiór nagród oraz dyplomów w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu od dnia 19 kwietnia 2023 r., w godz. 8:00-15:00.

Natalia Wardęga z klasy 8B wygrała VI Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Genetycznie Zakręceni” organizowany przez IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Na III miejscu uplasowała się Amelia Szewczyk z klasy 8C.

Uczennice i uczniowie klas 1-3 budzili dzisiaj śpiewem w szkolnych murach wiosnę. W konkursie śpiewu piosenki o tematyce wiosennej wystąpiło 11 odważnych i utalentowanych Wokalistów.

Niebieskie png z .pngtree.com/

UWAGA KONKURS !!!! Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu zaprasza uczniów klas 4 – 8 do udziału w konkursie plastyczno – literacko - fotograficznym „Świat widziany przez niebieskie okulary”.

📢Uwaga! Konkursy 🙂 Zapraszam do udziału w konkursach, organizowanych w bibliotece szkolnej. Składanie prac zostaje wydłużone do 07.04.:
- dla klas I-III Plakat reklamujący bibliotekę i czytanie";
- dla klas IV-VIII "Logo biblioteki szkolnej" oraz
- ogólnopolski konkurs "Popisz się talentem" dla klas 1-4 i 5-8 (szczegóły: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem2023 )

17 marca odbył się szkolny konkurs geograficzny pt. Piękna nasza Polska cała.

16 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w wojewódzkim konkursie ortograficzno-językowym ,,Byki i byczki, czyli językowe potyczki". Pierwszy etap odbył się w przepięknej sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach

We współczesnej szkole istnieje potrzeba wprowadzenia zmian, które pójdą w parze z potrzebami młodego pokolenia. Stąd też konieczność stosowania na zajęciach edukacyjnych takich metod i form pracy, które wyzwolą w uczniu i w nauczycielu motywację oraz pokłady kreatywnego podejścia do procesu dydaktycznego. I tak zrodził się pomysł na rysnotki, notatki graficzne, czy sketchnotki, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne.

W dniu 3.03.2023r. silna drużyna omnibusów językowych z klasy 8b w składzie: Nadia Cajler, Michalina Czajkowska, Zuzanna Nankiewicz, Natalia Wardęga, Maksymilian Tomaszewski reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego "Pokaż nam swój język bez granic 2023" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu.

W dniu 20 lutego 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu odbyły się zawody szkół podstawowych w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Maduzia, Igor Mirocha z klasy VIa; Brian Cieślik, Marcel Godlewski, Patryk Kapral, Aleksander Rogacz z kl. VIb; oraz Wojciech Górski z klasy VIIa. Nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce. Chłopcom należą się wielkie brawa za dużego ducha walki!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy Synapsik, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji wczesnoszkolnej wraz z językiem angielskim.
Dwie uczestniczki konkursu otrzymały najwyższe wyniki  uzyskując tytuł Laureata.

Przed feriami zimowymi w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas najmłodszych. Dzieci deklamowały wiersze o tematyce zimowej.
Oto przyznane miejsca:

12 stycznia 2023 roku chętni uczniowie klas I- III, wzięli udział w konkursie recytatorskim. Zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze o zimie. Jury w składzie p. Marika Wysocka i p. Olga Kaźmierska, będzie miało twardy orzech do zgryzienia. Ogłoszenie wyników nastąpi po feriach zimowych.

W dniu 16 grudnia 2022r. uczennice  z klasy 7a: Maja Maciejewska, Agata Gawlik, Zuzanna Koza, Julia Jamrozik i z klasy 7b: Tatiana Chudziak wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni,

W dniu 18 listopada 2022r. zespół ośmiu ósmoklasistów z klasy 8c  wziął udział w XI edycji  konkursu: „Kulinarna podróż po zdrowie” zorganizowanym przez ZSG im. Gustawa Morcinka w Katowicach. Konkurs miał charakter gry dydaktycznej, uczestnicy przeżyli podróż do wybranego zakątka świata i mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami związanymi ze zdrowym odżywianiem się.

18 października 2022 r. odbył się  pierwszy stopień Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem - wzięły w nim udział 32 osoby!

Podczas wakacji sosnowiecka Mediateka organizowała konkursy o zasięgu ogólnopolskim - plastyczne, literackie, fotograficzne. Uczennica klasy 3c, Kaja Duduś, wykonała pracę plastyczną w konkursie "Oswojone strachostwory" zajmując I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

 

Gratulujemy Adrianowi Seweryn i Kubie Kosturkiewiczowi z klasy 6 a wytrwałości i systematycznego udziału w projekcie Wakacje z Matzoo 2022!

6 maja przypada Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dlatego pragniemy zaprosić do rodzinnego wykonania makiety miasteczka ruchu drogowego.