Konkursy

W dniach 2,3,4,5 czerwca 2020 roku ośmioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z konkursem Kangur w nietypowej formie – online. Miło nam ogłosić, że trzy uczennice otrzymały wyróżnienie w swoich kategoriach wiekowych:

11 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbył się III Międzyszkolny Konkurs "Wśród baśni, legend i mitów", w którym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 6a Emilia Baran i Michalina Wawreczko - przygotowane przez panią Jolantę Cypel. Wyniki otrzymaliśmy dopiero pod koniec maja. II miejsce w tym konkursie zajęła Michalina Wawreczko z klasy 6a.

Serdecznie gratulujemy!!!

Regulamin Konkursu Bibliotecznego zorganizowanego z okazji 100-lecia urodzin naszego patrona Karola Wojtyły „Kartka urodzinowa dla Papieża”.

Przygotowania do kształcenia na odległość rozpoczęliśmy od posprzątania swoich biurek. Zachęcamy do tego również po przerwie świątecznej i ogłaszamy drugą edycję konkursu "Posprzątaj swoje biurko".

Zapraszamy uczniów klas IV - VII do udziału w konkursie literacko - informatycznym z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Proponujemy wszystkim szycie maseczek ochronnych, na własny użytek. Nosząc taką maseczkę chronimy innych – możemy być nosicielami wirusa nawet o tym nie wiedząc.

Dnia 3 marca 2020 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

Dnia 27 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Chłopców Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci !!!

Dnia 25 lutego 2020 r. odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Dziewcząt Szkół Podstawowych Sosnowca. Impreza zorganizowana w ramach Igrzysk Dzieci!!!

Dnia 19 lutego 2020 roku  trzy uczennice reprezentowały swój talent i naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Oswoić poezję": Julia Jamrozik z klasy IV a, Helena Bachleda - Księdzularz oraz Wiktoria Łabińska z klasy VI b. Tym razem jury doceniło Wiktorię, która otrzymała wyróżnienie.

REGULAMIN KONKURSU „LE FRANÇAIS – C’EST CHOUETTE*”

DLA UCZNIÓW KLAS VII I VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 W SOSNOWCU

 

Dnia  11 lutego 2020 roku  dwie nasze uczennice Julia Jamrozik z klasy IV a i Helena Bachleda- Księdzularz z klasy VI b wzięły udział w konkursie recytatorskim „Magia Żywego Słowa”. W tym roku uczestnicy recytowali utwory o tematyce miłosnej.

Dnia 30 stycznia 2020 roku w Urzędzie Miasta Sosnowiec - uczennica naszej szkoły - Zuzanna Zdebel z klasy VIII a  wraz z dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego & Cheerleaders Skandal z grupy Skandal i Junior Skandal oraz trenerką Katarzyną Pilch odebrały z rąk Prezydenta Miasta Pana Arkadiusz Chęciński listy gratulacyjne za osiągnięte sukcesy taneczne w 2019 roku !

Dnia 25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu odbył się po raz drugi  Regionalny Konkurs Recytatorski.  W tym roku poświęcony był poezji Wisławy Szymborskiej. Młodzież z sąsiadujących miast oswajała teksty noblistki, prezentując je przed jury w składzie :

 Agnieszka Okońska Bałaga – aktorka Teatru Zagłębia – przewodnicząca

 Szczepan Dyrka – historyk, mentor Teatru Umownego,

 Ewelina Adamczyk – polonistka, opiekunka szkolnego koła teatralnego „Zza kurtyny”

Celem konkursu recytatorskiego było między innym kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz pobudzanie dialogu inspirowanego poezją z osobistym refleksjami i wartościami młodego pokolenia.

Jury doceniło wszystkich uczestników, a miejsca wyróżnione otrzymali:

Noemi Paduch ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej – I miejsce za wiersz „Męskie gospodarstwo”

Weronika Pluskota ze Szkoły Podstawowej nr 17  w Sosnowcu – II miejsce „Nic dwa razy”

Agata Jarosz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Dąbrowie Górniczej – III miejsce „Atlantyda”

Filip Galas  Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu –  III miejsce „ Pierwsza fotografia Hitlera”

Julia Gigzał – Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu – wyróżnienie „ Terrorysta, on patrzy”

 Wszystkim młodym miłośnikom poezji i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się we wtorek 3 marca 2020 r.

W XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Nudna Matematyka” nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, wbrew nazwie matematyka wcale nie jest nudna - jest pasjonująca i ciekawa.

W dniu 28 listopada 2019 uczennica klasy VIII a Nikola Porada uzyskała wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim o Tematyce Podróżniczej.

Sukces naszych uczennic Juli Jamrozik i Hanny Kozioł z klasy IV a, które wzięły udział w konkursie literackim i swoimi wierszami na temat Praw Dziecka zdobyły I i II miejsce.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie 7 i 8 klasy szkół podstawowych z całego regionu. Repertuar recytatora stanowi jeden utwór poetycki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Placówki szkolne i pozaszkolne mogą zgłosić maksymalnie dwóch recytatorów.  W przypadku dużej liczby chętnych, prosimy o przeprowadzenie eliminacji szkolnych. 

Już po raz drugi nasza szkoła włącza się do akcji zbiórki starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

Dnia 4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.