Konkursy

Uczennice naszej szkoły - Julia, Milena, Latika i Julia- zakwalifikowały się do II etapu konkursu, w którym wykonały piosenkę o zdrowym odżywianiu. Powodzenie podczas tego etapu konkursu zależy od Waszych głosów‼️

Głosować można raz dziennie klikając w link:

https://www.nieruchomoscikowr.gov.pl/konkurs-muzyczny

Prosimy o wsparcie! 🩷

9 maja w siedzibie Matematyka MathRiders Jaworzno odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Naszą szkołę reprezentowali:
Milena Cieślik z kl. 1 a
Miłosz Falfus z kl. 1 b
Szymon Grzywnowicz z kl. 3c
Trzymamy kciuki!

7 maja 2024 r. w  auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Z dumą prezentował się na niej Adam Rogoża – uczeń klasy 8a, który jest tegorocznym Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

Uczniowie klasy IVB oraz solistka Latika Romańska z klasy IIIC, jako jedyni w całym województwie śląskim dostali się do ogólnopolskiego etapu konkursu organizowanego przez ZUS, prezentując piosenkę oraz film „ZUS na PLUS”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie 🎶🩷

24 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu odbyła się VIII Staszicowska Gala Mistrzów. Podczas gali zostały wręczone nagrody i dyplomy dla Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez wspomniane liceum. Tytuł Laureata konkursu geograficznego ,,Palcem po mapie” uzyskał uczeń klasy VIIIa Adam Rogoża. Serdecznie gratulujemy 🎉👏

Przedstawiamy zwycięzców szkolnego konkursu geograficznego ,,Palcem po mapie - znam państwa i stolice świata”. Zakres tematyczny konkursu znacznie wykraczał poza program nauczania. Obejmował on m.in.: znajomość wszystkich państw świata wraz z ich stolicami, położenie krajów na mapie konturowej, znajomość flag europejskich oraz wykazanie się wiedzą na temat odkrywców geograficznych. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

Klasy VI wzięły udział w szkolnym Turnieju Beletrystycznym, bo utrwalanie treści lektur może być dobrą zabawą!
Uczniowie przygotowywali się w trzech kategoriach:
1 - prezentacja głównego bohatera,
2 - reklama promująca wylosowaną lekturę,
3 - quiz ze znajomości lektur.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do rodzinnego konkursu "Pokaz mody Zero Waste" organizowanego z okazji Dnia Ziemi.

9 kwietnia reprezentacja szkoły wzięła udział w III Mistrzostwach Sosnowca klas 1-3 w zabawach sportowych organizowanych przez MOSiR pod patronatem Prezydenta Arkadiusz Chęciński. Uczniowie naszej szkoły po bardzo zaciętej walce ze szkołą sportową różnicą 2 punktów uplasowali się na drugiej pozycji w naszej grupie eliminacyjnej. Aby dostać "dziką kartę" do finału zabrakło nam jednego celnego rzutu😪 Gratulujemy naszym uczniom woli walki i kondycji fizycznej🥈

Nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy w konkursie InstaLogik. Zostali finalistami i laureatami. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Uczennice i uczniowie klas 1-3  z humorem opowiedzieli wierszem o otaczającym nas świecie podczas szkolnego konkursu recytatorskiego "Żartobliwe wierszyki". Prezentując utwory polskich poetów starali się wydobyć z nich lekkość i piękno poezji.

W Konkursie Recytatorskim "Słówko dla Klimatu" dla uczniów klas I-III z sosnowieckich szkół naszą szkołę reprezentowali: Zlatoslava Filenko- klasy I, Mateusz Krzyszczyk- klasy II oraz Alicja Jamrozik- klasy III. Brawa i gratulacje dla całej naszej reprezentacji oraz nauczycieli przygotowujących swoich uczniów 👏👏👏

6 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej gali, podczas której wręczono nagrody w konkursach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu. Nasi zdolni uczniowie zdobyli miejsca na podium w aż czterech konkursach.

6 marca 2024 roku w ramach podsumowania konkursów projektu Polscy Sprawiedliwi - przywróćmy pamięć o ich bohaterskiej postawie, w sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Adam Rogoża laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. Gratulacje Adam! Jesteśmy z Ciebie dumni. Należy wspomnieć, że laureatami zostają uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Jest to ogromny sukces. Brawo!

 👏👏👏

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs "Zilustruj frazeologizm". Uczniowie wykonali ciekawe prace. Wyróżniono pięcioro uczniów: Samanta Ciszewska, Julia Brzezińska, Adam Wojtoń, Julia Ferdek, Julia Tworkowska.

20 lutego uczennice naszej szkoły, Hanna Bukowska i Liliana Kułagowska, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu. Uczennice zmierzyły się z bardzo trudnym dyktandem. Lilianie Kułagowskiej poszło nieco lepiej, zdobyła trzecie miejsce w konkursie. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 1 marca w LO im. Emilii Plater w Sosnowcu. Gratulujemy!

Uczennice naszej szkoły z sukcesem zakończyły występy w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Magia Żywego Słowa" zdobywając aż pięć wyróżnień!

20.02.2024r. dwie rzutkie ósemkowe ósmoklasistki  Agata Gawlik i Julia Jamrozik reprezentowały naszą szkołę w  IV LO im. S. Staszica w Sosnowcu na  VII Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych „ANGIELSKI Z KSIĄŻKĄ - ANGIELSKI Z ‘EXCALIBUREM" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sosnowca.

19.02.2024r. drużyna ósemkowych szóstoklasistów w składzie: Maria Kędzior,  Magdalena Łysek, Monika Koźbiał,  Jadwiga Praniuk i Aleksander Jamróz zmagała się z nie lada wyzwaniami językowymi, które przygotowali organizatorzy szóstej edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „45 Questions Quiz”.

Szkoła Podstawowa nr 8 ma zaszczyt ogłosić fantastyczny sukces naszej reprezentacji chłopców młodszych w pierwszym etapie zawodów miejskich w siatkówce!