Konkursy

W piątek 26 października 2018 roku nasza szkoła była organizatorem Miejskiego Konkursu Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta, jako że ten poeta, prozaik, eseista został uznany patronem roku 2018. Uczniowie klas VII i VIII z sosnowieckich szkół recytowali, niełatwe przecież, teksty Herberta z ogromną dojrzałością, wyczuciem i odpowiednim ładunkiem emocjonalnym.

15 października 2018 roku w Gliwicach na Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbyła się I edycja okręgowych zawodów pływackich "Liga Szkół i Klubów Śląskich" rocznika 2005 i starszych.

Nasza szkoła jest organizatorem Regionalnego konkursu upamiętniającego 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 100-lecie istnienia ZHP. Zachęcamy do udziału w historyczno-harcerskim konkursie, który oprócz wiedzy sprawdza również umiejętności praktyczne. 

8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach - Ligocie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w  dziesiątej edycji Internetowego Konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego "UKisOK X" dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

We wtorek 15 maja 2018 roku uczennice naszej szkoły - Maja Zaród, Julia Mitka, Natalia Jurga, Zuzia Suchojad i Paulina Rataj wzięły udział w XII edycji Międzyszkolnego Pleneru Malarskiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 29 w Sosnowcu.

W dniu 23.04.2018 roku pięcioro fanów "Star Wars" z klas siódmych: Karolina Hernicka, Karolina Piekarczyk, Jakub Okulski, Patryk Pełka i Kamil Rup wzięło udział w konkursie języka angielskiego „FUN WITH STAR WARS” dla szkół gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej zorganizowanym przez ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w Sosnowcu.

W XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2018 pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, nasza szkoła uzyskała bardzo dobre wyniki. Nasi uczniowie uplasowali się pośród 50 najlepszych wyników całego powiatu!

W dniu 18 kwietnia 2018 roku w pięcioosobowym finale międzyszkolnego konkursu Świat Starożytny naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 5b - Aneta Kliks i Alicja Lalewicz, przygotowane przez panią Katarzynę Bugaj i panią Beatę Galicką.

Drużyna uczniów z klas III w skladzie: Michalina Merta klasa III c, Piotr Kurtyka klasa III d i Olaf Szeptuch klasa III b wzięła udział w Regionalnym Konkursie "Bieg po zieloną gałązkę" w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce! Gratulujemy !!!

Znamy wyniki XII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego “TRAVEL WITH ME!” w Szkole Podstawowej nr 6 im. J.Słowackiego w Sosnowcu.
W konkursie wzięło udział 106 uczniów z 29 szkół z regionu.

24 marca 2018 roku na krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 45 w Sosnowcu odbyły się Zajączkowe zawody w pływaniu, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „HURAGAN”.

W dniu 19 marca 2018 roku Zuzanna Suchojad z klasy VI a, Maja Ruszkiewicz z klasy VII a i Karolina Piekarczyk z klasy VII b reprezentowały naszą szkołę podczas XII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego “TRAVEL WITH ME!” w Szkole Podstawowej nr 6 im. J.Słowackiego w Sosnowcu.

W dniu 16 marca 2018 roku dwie drużyny reprezentowały naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym „Świat Starożytny”. Jedna w składzie: Aneta Kliks i Emilia Szymańska zajęła 1 miejsce, a druga w składzie: Alicja Lalewicz i Maja Zaród zajęła 3 miejsce!!!

Gratulujemy sukcesu!!!!

14 marca 2018 roku na Kole Technicznym uczniowie rozstrzygnęli szkolny konkurs techniczny na stroik wielkanocny.

Od poniedziałku 5 marca 2018 roku troje uczniów naszej szkoły: Anna Kopytko VIIc, Kajetan Dzik VIIb i Jakub Pisiałek VIIa rozpoczęło zmagania w dziesiątej edycji Internetowego Konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego "UKisOK" dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

W dniu 27 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX".

14 lutego 2018 roku na Kole Technicznym uczniowie rozstrzygnęli szkolny konkurs techniczny na "Lampion walentynkowy".

23 stycznia 2018 r. w Uczniowskim Klubie Sportowym „Huragan” Sosnowiec odbyło się podsumowanie roku 2017 w pływaniu.

24 stycznia 2018 roku na Kole Technicznym uczniowie rozstrzygnęli szkolny konkurs techniczny na maskę karnawałową.

23 grudnia 2017r. w Oświęcimiu Jakub Koralewicz z klasy VIIc wziął udział w zawodach pływackich „Bijemy rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego.

W dniach 1-2.12.2017r. na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska 13-latków. W zawodach uczestniczyło około 200 zawodników z 30 klubów woj. śląskiego.