Konkursy

XX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się we wtorek 3 marca 2020 r.

W XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Nudna Matematyka” nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, wbrew nazwie matematyka wcale nie jest nudna - jest pasjonująca i ciekawa.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie 7 i 8 klasy szkół podstawowych z całego regionu. Repertuar recytatora stanowi jeden utwór poetycki. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Placówki szkolne i pozaszkolne mogą zgłosić maksymalnie dwóch recytatorów.  W przypadku dużej liczby chętnych, prosimy o przeprowadzenie eliminacji szkolnych. 

Już po raz drugi nasza szkoła włącza się do akcji zbiórki starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

Dnia 4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

2 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły – Natasza Marenin z kl. I c – laureatka II miejsca oraz Karol Kopf z kl. I a – wyróżniony w konkursie,  brali udział w uroczystym wręczeniu nagród oraz pamiątkowych dyplomów w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W dniu 30.05.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Lekkoatletyczne dzieci (klasy IV - VI) szkół podstawowych Sosnowca. Nasza reprezentacja zanotowała wyśmienity start. Drużyna dziewcząt zdobyła 1 miejsce i "Puchar Dyrektora MOS Sosnowiec"

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu "20 lat samorządu w Polsce ". Wykazały się ogromną wiedzą, którą przełożyły na sukces! Martyna Misiak zajęła III miejsce i uzyskała, kolejny już, tytuł laureata. Kornelia Kot i Karolina Piekarczyk uzyskały tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy! Jesteście wielkie!

Dnia 14 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII c Michalina Szydrzysko i Marcel Badoń zfobyli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Październik miesiącem oszczędzania" organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 18 w Sosnowcu oraz PKO. Gratulujemy sukcesu!!!

4 kwietnia 2019 roku w naszej szkole zorganizowano konkurs "The Voice of 8 Kids". Gośćmi byli muzycy zespołu Piersi - Marcin Papior i Adam Kłos. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy IVc - Julia Łach.

29 kwietnia 2019 roku reprezentacja klas drugich wzięła udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Gdzie raki zimują". Organizatorem konkursu była filia biblioteki w Maczkach. Uczniowie zaprezentowali wiersze polskich poetów i dzięki występowi zdobyli kolejne cenne doświadczenia.

Dnia 29 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się jubileuszowy X Turniej Mitologiczny Klas Piątych. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech etapach konkursu (przedstawienie wylosowanego mitu, quiz mitologiczny oraz turniej sportowy).

W dniach 23–24.03.2019 r. odbyły się w Lublinie pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski na długim basenie co wzbudziło wielkie zainteresowanie pływaków i sporo emocji. Do startu zgłosiło się aż 757 osób ze 114 klubów z Polski oraz 1 z Ukrainy.

Martyna Misiak, uczennica klasy VIII c została pierwszą w historii szkoły Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii zorganizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. 

W Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu 29 marca 2019 r. odbyła się uroczysta gala laureatów. W kategorii - klasy VII - VIII w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym II miejsce zajęła uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu Karolina Hernicka, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu Karolina Piekarczyk.

Dnia 21 marca reprezentacja szkoły wzięła udział w I Mistrzostwach Sosnowca w grach sportowych klas I-III.

Wspaniały sukces naszych uczniów w XIII Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. J.Słowackiego w Sosnowcu.

W środę 27.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Mistrzostwo Sosnowca zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 8: Kornelia Kot i Małgorzata Muszyńska i będą reprezentowały barwy naszej szkoły w zawodach Rejonowych. 

Dnia 07.03.2019 w VII L.O Baczyńskiego w Sosnowcu odbyły się VII Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Przedmedycznym pt. „Każdy z nas jest ratownikiem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8 A w składzie: Emilia, Agata i Nikola.

5 marca 2019 roku w XIX Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2019 wzięło udział łącznie 69 uczniów naszej szkoły w kategoriach:

Dnia 28 lutego 2019 r. w Gimnazjum nr 19 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o zasięgu regionalnym "Oswoić poezję". Wzięło w nim udział ponad 40 uczestników z różnych miast Zagłębia.