Życie szkoły

Dnia 10.11. 2023 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Rajdzie Niepodległości z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

zdjęcie pierogów na talerzu

Przedstawiamy jadłospis na dni 27 października - 1 grudnia. Życzymy smacznego!

Zakończyła się akcja Lidl Szkoły Pełne Talentów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Już wysłaliśmy zamówienie i czekamy na sprzęt, pomoce i gry, które niedługo trafią do naszych dzieciaków. Ósemka ma tę moc!

13 listopada 2023 r. uczniowie klas 2c i 6b wraz z wychowawcami oraz chór szkolny wraz z opiekunami zaprosili uczniów naszej szkoły na akademię z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

#SzkołaDoHymnu
W piątek 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 nasza szkoła przystąpiła do corocznej akcji ,,Szkoła do Hymnu”. Wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Każdego roku inicjatywa łączy miliony polskich uczniów i kilkaset tysięcy nauczycieli, którzy wspólnie chcą przeżywać narodowe święto, pielęgnując tym samym pamięć o narodowych tradycjach i wspólnych wartościach.
Zapraszamy na fotorelację.

8 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się Bal jesienny. Oprawę muzyczną zapewnili nam dj-je Mateusz i Marcel. Odbyły się różne konkursy i zabawy, które prowadziły Julia i Matylda. Nagrodziliśmy najciekawsze przebrania i świetnie się bawiliśmy.

W piątek 13 października cała społeczność szkolna brała udział w uroczystym apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej, przygotowanym przez uczniów klasy 2b i 8b pod opieką wychowawców Pani Grażyny Jeżewskiej i Pani Marty Kos.

"Dzień to ważny szalenie, dziś złożymy przyrzeczenie...". 12 października nasi Pierwszoklasiści w obecności wielu gości złożyli obietnicę, że będą dobrymi ludźmi, że będą sobą, że będą wrażliwi na drugiego człowieka...

28 września uczniowie z klasy 3a zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom z klasy 2a wykonane przez siebie mapy pogody. Zamienili się😉 także w prezenterów prognozy pogody i przedstawili nam prognozowaną aurę na najbliższe dni☀️☀️☀️🌤

Uczniowie klasy  IV b,  jako reprezentanci naszej szkoły, po raz kolejny włączyli się w organizowaną 30. raz Akcję Sprzątanie Świata - Polska. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI". Fajnie jest coś dobrego zrobić razem🥰

W ramach wrześniowego zadania #szkołypozytywnegomyślenia, uczniowie klasy 3a, częstowali się dzisiaj bezkalorycznymi cukierkami "o smakach": zrozumienie, uśmiech, pomoc, motywacja. Po rozmowie o ważności tych" smaków" wymieniali się cukierkami.

Nasza szkoła bierze udział w 2. edycji akcji Lidla "Szkoły Pełne Talentów". Dzięki tej akcji w ubiegłym roku pozyskaliśmy fantastyczne nagrody. Akcja ruszyła 4 września i polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły. Talenciaki można odbierać we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR. 

26 czerwca klasa IV b otrzymała dyplom za wzięcie udziału w Programie ,,Godziny Wychowawcze ze Światem'' w roku szkolnym 2022/2023.  Zakładał on prowadzenie regularnych (co najmniej ośmiu) zajęć wychowawczych w tematach edukacji globalnej.

Przy Naszej Szkole została zorganizowana akcja sadzenia drzewek 🌳🌳🌳 Powstały nowe nasadzenia dębów i buków. Dzięki temu szkolny plac zabaw zyska miejsca zacienione. Pomimo kończącego się już roku szkolnego uczniowie ochoczo włączyli się w tą inicjatywę. Słońce jak i humory towarzyszyły wszystkim obecnym.

Uczniowie klas ósmych tanecznym krokiem, w wieczorowych strojach żegnali się ze szkołą podczas komersu. To był naprawdę udany Bal!!!

16.06. uczniowie klas I- III, większość zajęć spędzili w plenerze😉 Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja:"Pusta klasa"- udała się.😊

Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Z ekologią na Ty''. Zagadnienia projektowe realizowała klasa IVb oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające uzdolnienia z geografii z panią Małgorzatą Marek. Brawa dla uczniów za zaangażowanie i piękną pracę 👏🙂

15 czerwca uczniowie klasy 3 b wzięli udział w zajęciach sportowych "Design to Move" organizowanych w ramach ogólnoświatowego programu Nike Comunity Ambasador. Kampania społeczna została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku. Zauważono wtedy, że radykalnie zmniejsza się aktywność fizyczna ludzi. Umieralność z powodu braku aktywności przewyższała już wtedy tą z powodu palenia papierosów. Firma Nike postanowiła spróbować to zmienić zachęcając dzieci i młodzież do ruchu poprzez prowadzenie zajęć w placówkach oświatowych.

Harmonogram zakończenia roku szkolnego:

  • godz. 8.00 - klasy VIII
  • godz. 10.00 - klasy IV - VII
  • godz. 12.00 - klasy I - III

„Gdy jesteśmy razem, piękniejszy jest świat.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji szkolnego festynu "Dzieci – Dzieciom". Dziękujemy za przekazane dary na licytację i loterię, za przygotowanie atrakcji i wspólną wspaniałą zabawę. Dziękujemy Panu Prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu, Pani Senator RP Joannie Sekule, Panu Posłowi Mateuszowi Bochenkowi, Radnym Miasta Sosnowiec - Panu Kamilowi Wnukowi, Panu Michałowi Wcisło, Panu Michałowi Kaźmierczakowi i Panu Damianowi Żurawskiemu oraz niżej wymienionym:

Uczniowie klas I-III ujawnili dzisiaj swoje talenty sportowe. Była świetna zabawa i dużo uśmiechu.🙂 🥇🥇🥇