Życie szkoły

Wczoraj w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej, na zaproszenie Pani Senatorki Joanny Sekuły piątka nauczycielek z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Beatą Grygutis wzięła udział w konferencji "Jak przywrócić radość w edukacji". Nasza szkoła jako pierwsza szkoła w regionie i jedna z pięciu w Polsce odebrała certyfikat przystąpienia do programu Skillful School, w którym wdrażana jest idea pedagogiczna opracowana przez dr Bena Furmana.

Mamy to! 💪🇫🇷
Nasza szkoła kolejny już raz otrzymała certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Europa i ja''. W tym roku szkolnym odbyła się jego III edycja.
Zadania projektowe realizowała klasa Vb na zajęciach kształtujących kreatywność z panią Małgorzatą Marek. Uczniowie klasy poznawali dokładnie zwyczaje i kulturę Francji, jej atrakcje turystyczne oraz świat roślin i zwierząt. Były także pierwsze słowa po francusku, śpiewanie czy poznawanie francuskiej kuchni.
Brawa dla uczniów za zaangażowanie i piękną pracę 👏🙂

W sobotę 25 maja odbył się kolejny Festyn Szkolny, tym razem w klimacie dzikiego zachodu., Tradycyjnie dopisała piękna pogoda i bawiliśmy się rewelacyjnie, korzystając z niezliczonych atrakcji przygotowanych przez Rodziców i Przyjaciół szkoły. Były koncerty, animacje dla dzieci, zamki i dmuchańce, przejażdżki konne, pokazy policji i straży pożarnej, pokaz Klubu Karate, występy ósemkowych talentów, zumba z Julką, licytacje, pyszne jedzenie, foto budka, kiermasz książek, a na koniec wyczekiwane przez wszystkich piana party!

zdjęcie pierogów na talerzu

Przedstawiamy jadłospis na dni 20-24 maja. Życzymy smacznego!

Rada Rodziców, Dyrekcja, grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna zapraszają na Festyn Szkolny!
Wybierzcie się z nami na Dziki Zachód.

Zapraszamy do obejrzenia relacje z nagrań ekipy filmowej do "Muzycznego Wyzwania Chrumasa".

https://youtu.be/LdRFMtoiCyI?si=yzEKYY6ceqr9z_q3

Pamiętajcie, że możecie nadal można głosować! Każdy głos się liczy!!!

Przedstawiamy wywiad przeprowadzony z Senatorką Panią Joanną Sekułą przez Maksymiliana Boćka - redaktora stacji telewizyjnej „Ósemka” Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu w dniu 6 maja 2024 roku w Teatrze Zagłębia.

7 maja 2024 r. braliśmy udział w uroczystej akademii z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7a pod opieką pani Anity Bączkiewicz oraz szkolny chór Bellissimo wraz z instrumentalistami pod opieką pani Klaudii Mastalerz.

Jednym z wydarzeń związanych z obchodami Dnia Ziemi był wyjazd do siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych w Będzinie, gdzie uczniowie klasy 1c uczyli się rozpoznawać gatunki drzew, dokonywali wiosennych obserwacji przyrodniczych, pomiarów szerokości pni, poznali rodzaje lasów i miejsca ich występowania, a na koniec wykonali ciekawe prace plastyczne. Pani Edukator w ciekawy sposób zapoznała dzieci z tematem zajęć poprzez multimedia i pracę w terenie. Ośrodek dysponuje bogatą bazą dydaktyczną dostosowaną do wieku uczestników, a zajęcia w tym roku szkolnym są bezpłatne!

W dniu 24 kwietnia 2024 klasa IB - wychowawczyni pani Kamila Wybraniec-Jakóbik i klasa VB - wychowawczyni pani Małgorzata Marek były w ramach innowacji pedagogicznej pn. "Lotny Teatr w Cyberprzestrzeni Zdrowia”- Pracownia Sztuk Performatywnych i Filmu w roku szkolnym 2023/ 2024 na warsztatach teatralnych w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora w Katowicach.

25 kwietnia odbył się długo wyczekiwany przez całą społeczność szkolną "Ósemkowy Mam Talent". Nasi wspaniali uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe talent muzyczne, wokalne, taneczne, plastyczne i manualne! To była dla nas prawdziwa, artystyczna uczta. Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali pamiątkowe madale. Zdobywcy pierwszych miejsc zostali nagrodzeni oraz wystąpią podczas Pikniku Rodzinnego 25 maja.

23 kwietnia 2024 r. na zajęciach kształtujących kreatywność klasa 5b miała przyjemność przenieść się do Francji 🇫🇷🇫🇷🇫🇷 Urządziliśmy francuską ucztę. Klasa zajadała się z przysmakami, które charakteryzują ten piękny kraj 🥐🧀🍇🥖

W Dniu Ziemi uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pokazu mody ekologicznej ZERO WASTE. Modele wykazali sie wielką kreatywnością, poczuciem humoru, wykorzystali do ich wykonania różne odpady. Zabawa była wspaniała, a jury miało bardzo trudne zadanie- wybór, który strój, która jego prezentacja lepsza 🌿☘️🌱

Jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w Błękitnym Marszu organizowanym przez SP6 na rzecz osób z autyzmem i Zespołem Aspergera. Uczniowie z klasy 4c, 6b i 7a z niebieskimi balonami w rękach przeszli ulicami Sosnowca. Gościem honorowym tej imprezy był aktor Paweł Burczyk wraz z córką, ambasador kampanii „Oswoić autyzm”.

Zbliża się Dzień Ziemi 🌍🌏🌎To także czas przemyśleń. Czy zastanawialiście się ile czasu wyrzucane przez nas śmieci bytują na naszej planecie? Z pomocą przychodzi nam gazetka ukazująca czas rozkładu śmieci stworzona przez uczniów uczestniczących w zajęciach kształtujących kreatywność z zakresu geografii. Gazetkę można zobaczyć w sali nr 15.

W dniu 17.04.2024r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w  wyjątkowym wydarzeniu online  – Szkolnym webinarium eTwinning 2024 w ramach #Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu czynnie obchodziła Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku. Ponieważ w tym roku 14 kwietnia wypadał w niedzielę, nasze obchody rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej.

Jak zmobilizować uczniów do nauki biologii, a tym samym sprawić by ta forma przyswajania wiedzy była dla nich przyjemnością?
Odpowiadamy:
--> gra planszowa.

Ostatniego dnia przed wielkanocną przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole okolicznościowe przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 1a, chóru szkolnego oraz uczennic klasy 3c, pod kierunkiem p. Małgorzaty Siemińskiej. Na spektakl składały się radosne rozmowy kurki i zajączka oraz piosenki, które znakomicie wprowadziły w piękny czas Wielkanocy. Takie spotkania w okresie przedświątecznym, to zawsze miłe akcenty naszego szkolnego życia. Wesołych Świąt🐣🐤🐥🐔🐓🐏

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody 💦💦💦💧💧💧 Z tej okazji klasa 4b, 5b oraz 6a zrealizowały zajęcia z Polską Akcją Humanitarną (PAH). Na lekcji skupialiśmy się wokół zagadnienia wirtualnej wody i naszych indywidualnych wyborów wpływających na jej globalne zużycie.