Życie szkoły

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego, poprzedzone trzema miesiącami kształcenia na odległość,  mogło się odbyć jedynie on-line. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Dyrektora Szkoły mgr Beaty Grygutis oraz prezentacji przygotowanej dla uczniów klas IV-VII. Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych, słonecznych wakacji i mamy nadzieję na powrót do szkoły we wrześniu.

W dniach 16-17-18 czerwca uczniowie klas ósmych zmierzyli się z pierwszymi w swoim życiu egzaminami - z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Trzymamy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki!!!

Drodzy Uczniowie !!!

"Szukałem Was,
teraz Wy mnie znaleźliście…"
Jan Pawel II

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.
Uczniowie klas I-III stworzyli z tej okazji piękne prace, które można zobaczyć na padlecie:

Kochani, przesyłam Wam najlepsze prezentacje przygotowane przez uczniów klas piątych. Od miesiąca zostajemy w domu, uczymy się zdalnie. Zapomnijcie na chwilę o otaczającej nas rzeczywistości i zapraszam  do obejrzenia prezentacji, które zabiorą Was  do świata zwierząt, motyli, wiosny, sportu, mody czy  zwiedzania miast.

W tym tygodniu nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję KARTKA DLA MEDYKA. W dzisiejszych czasach praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jest niezwykle ważna i odpowiedzialna, ale także bardzo niebezpieczna.

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły proponujemy zabawę - origami. Wykonaj dowolne origami, co tylko chcesz - może to być całe zoo, jedno zwierzę, kwiatek, origami modułowe, origami kołowe i inne.

Jako pierwsza szkoła w Sosnowcu podjęliśmy decyzję, że od dnia 9 marca 2020 roku stajemy się szkołą bez dzwonków!

Informujemy, że z dniem 1 marca 2020 roku została zmieniona stawka żywieniowa.
Koszt posiłku będzie wynosił 3,80 zł, a nie jak dotychczas 3,50 zł.
Koszt posiłku w miesiącu marcu:22 dni x 3,80 zł = 83,60 zł

Klasa III b wraz z biblioteką szkolną w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” organizuje zbiórkę książek polskich autorów , które zostaną wysłane do naszych rodaków mieszkających na Białorusi. Książki można przynosić do 20 marca do biblioteki szkolnej.

To jest Plastuś - malutka pocieszka, co w piórniku bardzo lubi mieszkać i każdemu życzy jak najlepiej, kto go tylko potrafi ulepić!

Dzisiaj, 26 luty 2020 rok, to  kolejny dzień zmagań z próbnymi egzaminami. Zobaczy jak poradzą sobie uczniowie klas ósmych z „królową nauk”?!

Dnia 25 lutego 2020 roku uczniowie klas VIII rozpoczęli swoje trzydniowe zmagania z próbnymi egzaminami ósmoklasisty.

Szczęść Boże! Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 750,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020".

Dnia 24 lutego 2020 roku uczniowie klas I- III poszli do Muzy na bezpłatny spektakl "Zimowa kraina", podczas którego kręcony był materiał reklamowy na potrzeby Stowarzyszenia Twórców Sztuki Passionis.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Nasza szkoła przyłączyła się do tego wydarzenia.

Dnia 21 lutego uczniowie klas najmłodszych uczcili Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole pisząc dyktanda i ćwicząc kaligrafię.

W naszej szkole dziś dobro pączkuje! Dziękujemy wszystkim za ogromne serca i za apetyt na pączki! Dzięki hojności Uczniów, Rodziców i Nauczycieli dla Fundacji Kapucyni i Misje przekazaliśmy 750 zł.

Uczniowie naszej szkoły sukcesywnie dostają dostęp do szafek szkolnych. Dzięki udziałowi w Młodzieżowym Grancie Obywatelskim, Radzie Rodziców oraz staraniom Pani Dyrektor uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych już korzystają z szafek.