Życie szkoły

zdjęcie pierogów na talerzu

Przedstawiamy jadłospis na dni 22 i 26 maja. Życzymy smacznego!

18 maja to Dzień Patrona naszej szkoły. Oprócz wspólnego odśpiewania Barki nasi uczniowie odbyli zajęcia poświęcone Karolowi Wojtyle. Klasy młodsze rozwiązywały przygotowane karty pracy – labirynty, zagadki, drzewo genealogiczne. Były nawet kremówki w klasie 1c. Starsi uczniowie z kolei układali w zespołach prawidłową kolejność życiorysu Wojtyły, a następnie rozegrali turniej wiedzy na temat naszego patrona.

9 maja w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – "Blanket Banquet", czyli przyjęcie z okazji koronacji króla Karola III. Uczniowie przygotowali wspaniałe koce, które zapełnili  brytyjskimi  (i nie tylko) smakołykami. Nie zabrakło odświętnych strojów, brytyjskich akcentów dekoracyjnych, kwiatów a nawet muzyki.

Mamy to! 💪Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Europa i ja''. 🇫🇷 Zadania projektowe realizowała klasa Vc na zajęciach kształtujących kreatywność z panią Małgorzatą Marek. Uczniowie klasy poznawali dokładnie zwyczaje i kulturę Francji, jej atrakcje turystyczne oraz świat roślin i zwierząt. Były także pierwsze słowa po francusku, śpiewanie czy poznawanie francuskiej kuchni. Brawa dla uczniów za zaangażowanie i piękną pracę 👏🙂

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się  uroczystość z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja przygotowana przez klasę 7a. Uczniowie przypomnieli nam historię związaną z tym wydarzeniem, a towarzyszyły temu wzruszające wiersze i piękna, patriotyczna muzyka.

21 kwietnia celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który jak co roku obchodzony jest 22 kwietnia. W tym roku święto to obchodzone jest pod hasłem ,,Ziemia na krawędzi”.  W naszej szkole w tym tygodniu zawisły piękne plakaty ekologiczne wykonywane przez naszych zdolnych uczniów.

W dniach 3 i 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu wielkanocnym. Relacja fotograficzna powstała przy pomocy sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości.

Z początkiem wiosny, uczniowie klasy 2a, założyli hodowlę fasoli.🌱🌱🌱 Codziennie ją obserwują i zapisują spostrzeżenia, wykonują rysunek. Oczywiście wiedzą, co jest potrzebne do jej wzrostu i dbają, aby jej to zapewnić. Największą niespodziankę fasola sprawia po weekendach😉😊

Dziś na zajęciach kształtujących kreatywność klasa 5c miała francuską ucztę 🇫🇷🇫🇷🇫🇷 Kosztowaliśmy produkty pochodzące z Francji i które charakteryzują ten piękny kraj 🥐🧀🍇🥖

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody
Na lekcjach geografii i zajęciach kształtujących kreatywność klasa 4b, 5c, 8b, 8c oraz 8d realizowała zajęcia w ramach Światowego Dnia Wody z Polską Akcją Humanitarną (PAH).

🏵🌼🌸🌺 Uczniowie klas I-III, przywitali dzisiaj wiosnę spacerując wokół szkoły. Napotkanym przechodniom rozdawali wykonane przez siebie kwiaty i życzyli miłego dnia - wiosennego już dnia😊

17 marca wszyscy stają się nieco irlandzcy ;) Dlaczego? Bo to Dzień świętego Patryka! 

Na zajęciach rozwijających uzdolnienia (matematyczno - przyrodnicze), uczniowie klas drugich "bawili" się matematyką a na nastęnych szukali wiosny w najbliższym otoczeniu szkoły. Oto co znaleźli😉🙂

Wyglądamy wiosny! Pierwszy wiosenny spacer w świetlicy!

Z okazji, przypadającego dzisiaj, Międzynarodowego Dnia Przytulania Bibliotekarzy, uczniowie klasy 2a, odwiedzili naszą bibliotekę szkolną, w innym niż zwykle - konkretnym celu.

W dniu 1.03.2023r klasa 7a wzięła udziała w warsztatach językowo-kulturowych całkowicie po angielsku. Tematem warsztatów była Walia w dniu jej święta - St. David's Day, Dnia Świętego Dawida patrona Walii. Od XVIII wieku jest to święto narodowe Walijczyków obchodzone 1 marca. Mr Mark Wills opowiadał nam o historii Walii, pokazywał piękno krajobrazów walijskich, mówił o narodowym sporcie, wysłuchaliśmy hymnu Walii,  oraz nauczyliśmy się paru zwrotów z języka walijskiego! Było to nie lada wyzwanie!!!

Uczniowie klas VI zostali specjalistami w dziedzinie stawonogów.Wybierając swoją ulubioną grupę stawonogów stworzyli rewelacyjne lapbooki. UWAGA !!! Osoby cierpiące na arachnofobię nie powinny tego oglądać...

Klasa 6b oraz 8b uczestniczyły w warsztatach tworzenia lasu w szkle przeprowadzonych przez Pracownia Artystyczna As. Uczniowie otrzymali dawkę wiedzy botanicznej i stworzyli miniaturowy ekosystem.

W czasie Tygodnia Nauki nasi uczniowie z klasy 8d wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Uczniowie Elektronika pod okiem pani profesor zapoznali naszych uczniów z możliwościami drukarek 3D i programowaniem Arduino. Nasi uczniowie z zainteresowaniem brali udział w zajęciach, sami zaprojektowali i wydrukowali pamiątkowe gadżety.

9 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Dzień Otwarty. Tuż przed godziną 17:00 zaczęli się zjawiać pierwsi goście, którzy zaraz po przekroczeniu progu przenosili się do zimowej scenerii rodem z "Krainy lodu". Witali ich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Samorządziku kl. I-III w strojach Elsy, Anny i Olafa oraz uśmiechnięci nauczyciele naszej szkoły w błyszczących, zimowych stylizacjach.

My w Tłusty Czwartek objadamy się pączkami, natomiast Anglicy stanowczo wolą naleśniki i to w dodatku nie w czwartek, a we wtorek. Gdyby tego jeszcze było mało - oni z tym jeszcze biegają.
Co roku we wtorek poprzedzający Środę Popielcową w Wielkiej Brytanii organizowane są wyścigi z naleśnikiem. Każdy zawodnik biorący udział w zawodach zobowiązany jest przynieść ze sobą patelnię. W trakcie biegu naleśnik należy oczywiście podrzucać.