W piątek 24 czerwca pożegnaliśmy Absolwentów rocznik 2021/2022.

zdjęcie pierogów na talerzu

Przedstawiamy jadłospis na dni 13 - 15 czerwca. Życzymy smacznego!

Już jutro w godzinach 10.00 - 15.00 na terenie naszej szkoły odbędzie się pierwszy Polsko - Ukraiński Piknik Rodzinny. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji!

7 czerwca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Anną Żyłą wzięli udział w jubileuszu 25 - lecia sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza.

Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Uczniowie i Nauczyciele zapraszają na Polsko - Ukraiński Piknik Rodzinny.

zdjęcie przedstawia las w słoiku

Uczniowie klas VII w ramach lekcji chemii wykonali prace na temat zanieczyszczeń powietrza oraz wody. Plakaty zostały powieszone na korytarzach naszej szkoły, aby w ten sposób zwrócić uwagę na powszechny problem jakim są zanieczyszczenia.

W Ósemce Dzień Dziecka też trwa cały tydzień! Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli do zabawy tematycznej - każdego dnia przebierz się zgodnie z tematem określonym na plakacie. Liczymy na Waszą pomysłowość! Kliknij w plakat żeby poznać szczegóły!!!

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć zgromadzonym w sali gimnastycznej to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy 7 d wraz z wychowawcą, panią Moniką Szar i panem Robertem Barlikiem, nauczycielem muzyki w SP 8, przygotowali program artystyczny.

21 marca uczniowie klas młodszych przywitali wiosnę podczas gry terenowej zorganizowanej przez Samorzadzik Uczniowski . Na punktach ustawionych w pobliżu szkoły przedstawiciele Samorządziku czekali na swoich kolegów z wiosennymi zadania.

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. W bibliotece czekały na uczniów książki w języku angielskim, a na lekcjach uczniowie poznawali tradycje związane z tym świętem oraz wykonywali karty pracy. To był przyjemny zielony dzień ☘️

"Czy ciecz może zachowywać się jak ciało stałe?". To pytanie zadawali sobie uczniowie klas 7 na lekcjach chemii tworząc własne ciecze nienewtonowskie. Oto efekty ich doświadczeń.

W czwartek 3 marca powitaliśmy w szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami.

Gazetka promocyjna Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu wykonana w ramach innowacji pedagogicznej "Nasza szkolna gazetka" realizowanej w przez p. Karolinę Federowicz w klasach 7c oraz 7d.

Od 1 marca zapraszam do wzięcia udziału w akcji „Wymień się książką” w bibliotece szkolnej! Masz w swoich zbiorach książki, które już przeczytałaś/eś?Nie lubisz jak przeczytane książki stoją na półce i zbierają kurz? Daj swoim książkom drugie życie! Przynieś niepotrzebne książki do biblioteki i w zamian zabierz inną.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Kolejny raz uczniowie Naszej Szkoły – klasa III B i III C mogli brać udział w zajęciach "Teatralny plan lekcji" w Teatrze Zagłębia.

rysunek misia czytającego książkę

Klasa III C  znalazła się w gronie pozytywnie zaczytanych – realizacja I modułu ,,Podróże małe i duże” zakończona.

W ramach dodatkowych lekcji chemii uczniowie klas 7 zapoznawali się z zagadnieniem gęstości, przygotowując różnokolorowe roztwory chlorku sodu. Kolejno z przygotowanych mieszanin uczniowie tworzyli tęczę w probówce. Doświadczenie to stało się inspiracją do rozmów na temat konsekwencji różnic w gęstości cieczy i mam nadzieję zainspirowało do dalszego pogłębiania tak ciekawego przedmiotu jakim jest chemia.

logo trzydziestego finału wośp

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 30 raz wspiera polskie szpitale, w tym roku zbiera fundusze na specjalistyczny sprzęt potrzebny do diagnozy i leczenia na oddziałach okulistyki dziecięcej. Tegoroczne hasło przewodnie to: Przejrzyj na Oczy.

grafika przedstawia kobietę trzymającą usmiechnięty ząb

Jak przywrócić piękny uśmiech? O tym klasa III C dowiedziała się od Pani Patrycji Osak, która 2 grudnia opowiadała o swojej pasji i pracy naukowej.

logo akcji szlachetna paczka

Z całego serca dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję Szlachetnej paczki w naszej szkole. Przygotowaliśmy 12 paczek, których wartość wyniosła około 2.500 zł. Dziękujemy również uczniom klasy 5 a za kartki z życzeniami dla Pani Bogumiły.

Szkolne Koło Wolontariatu, Anna Żyła, Agnieszka Duszyc