Życie szkoły

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. od godz. 9.00 nasza szkoła gościła amerykańskiego  stypendystę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta pana Andre Woloshuk'a  w ramach 17 edycji International Education Week amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie pod opieką pani pedagog Anny Żyły i pani Katarzyny Pietkiewicz kolejny raz wzięli udział w Błękitnym Marszu. Błękitny Marsz to happening organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu, mający uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

W Wielką Środę w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klasy IVb i IVc przygotowani przez wychowawców - panią Magdalenę Topolską i panią Hannę Rędzińską.

Dnia 7 marca 2018 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów przyszłorocznych klas pierwszych.

Dzień Otwarty już od dawna wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Spotkanie to każdego roku pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich pociech.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do 17 edycji International Education Week.

21 lutego 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Działała poczta walentynkowa, a na przerwach śpiewaliśmy piosenki o miłości.

"Niebo jest w nas" - o tym pamiętajmy w nadchodzący świąteczny czas. Jasełka przygotowało nasze szkole koło teatralne.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję UNICEF "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" !!!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy 1817zł. !!!

W dniach 20-21 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Wyniki akcji przedstawiają się następująco:

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą szlachetną akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z domów dziecka.

1 grudnia 2017 roku uczniowie klasy VIa, VIb i VIIc wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki.

21 listopada 2017 roku klasa 6b szyła poduszki Emotki z dwóch okazji - Dnia Życzliwości i Mikołajek. A uczyliśmy się nie tylko szycia, ale współpracy, pomocy, zaangażowania, podejmowania wyzwań i wysiłku.

Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyjazd do Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie - 29.10.2017r. niedziela - harmonogram wyjazdu.

Kuba Koralewicz na podium

Sezon pływacki 2017/2018, Kuba Koralewicz, uczeń klasy VII c, rozpoczął w bardzo dobrym stylu. 30 września 2017 roku brał udział w IV zawodach pływackich o Puchar "Rosomaka" w Siemianowicach Śląskich i zdobył 2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:14.27.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2017 - Wyniki Głosowania

Projekt nr 1 – Super Pracownia – 178 głosów
Projekt nr 2 – Powiew Nowych Komputerów – 184 głosy
Projekt nr 3 – Zakup mikroskopów – 20 głosów
Projekt nr 4 – Gry korytarzowe – 31 głosów

Klasy II a i VII c wraz z wychowawcami mają zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się 12 października 2017r. /czwartek/ na 4 lekcji o godz. 10:45 w szkolnej sali gimnastycznej. 

Przypominamy, że czwartek jest dniem galowym!

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Dołączyli do społeczności uczniowskiej.

 

 

Uczniowie naszej szkoły złożyli następujące projekty w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego:

    1. Gry korytarzowe – Mikołaj z kl. III d
    2. Zakup mikroskopów do pracowni biologicznej – Gloria z kl. VII a