Życie szkoły

Dnia 3 września 2018 roku pani dyrektor Beata Grygutis dokonała inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.

Dnia 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV - VII. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Małgorzata Jedlińska.

Nasza szkoła bierze udział w programie Extra Szkolna Stołówka. Głosujmy, aby pomóc nam wygrać remont stołówki o wartości 30.000zł. !

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. 

Uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą p. Karoliną Federowicz-Kuś zasadzili wokół szkoły 55 sadzonek drzew sosnowych. Chcemy, aby nasza szkoła była otoczona pięknymi, zielonymi drzewami.

10 maja 2018 roku nasze szkolne koło dziennikarskie wraz z opiekunem, Panią Karoliną Federowicz-Kuś, odwiedziło siedzibę Radia Katowice.

Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy VI a wraz z wychowawca panią Katarzyną Bugaj zaprosili uczniów i nauczycieli na przygotowaną przez siebie akademię z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W trochę uwspółcześnionej i humorystycznej formie zaprezentowali historię uchwalenia tego jakże ważnego dokumentu.

W dniu 18 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole IMPREZA ŚRODOWISKOWA - VII DZIEŃ TALENTÓW.

Uczniowie klas VII w dniu 19 kwietnia 2018 roku wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji społeczno - informacyjnej „Żonkil” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN mającej na celu upamiętnienie 75 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W środę 18 kwietnia i w czwartek 19 kwietnia uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina. Zielona Kraina to inicjatywa popularyzująca podstawy zdrowego żywienia i promująca warzywa w codziennej diecie. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. od godz. 9.00 nasza szkoła gościła amerykańskiego  stypendystę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta pana Andre Woloshuk'a  w ramach 17 edycji International Education Week amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie pod opieką pani pedagog Anny Żyły i pani Katarzyny Pietkiewicz kolejny raz wzięli udział w Błękitnym Marszu. Błękitny Marsz to happening organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu, mający uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

W Wielką Środę w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klasy IVb i IVc przygotowani przez wychowawców - panią Magdalenę Topolską i panią Hannę Rędzińską.

Dnia 7 marca 2018 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów przyszłorocznych klas pierwszych.

Dzień Otwarty już od dawna wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Spotkanie to każdego roku pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich pociech.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do 17 edycji International Education Week.

21 lutego 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Działała poczta walentynkowa, a na przerwach śpiewaliśmy piosenki o miłości.

"Niebo jest w nas" - o tym pamiętajmy w nadchodzący świąteczny czas. Jasełka przygotowało nasze szkole koło teatralne.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję UNICEF "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" !!!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy 1817zł. !!!

W dniach 20-21 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Wyniki akcji przedstawiają się następująco:

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą szlachetną akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z domów dziecka.