Życie szkoły

"Niebo jest w nas" - o tym pamiętajmy w nadchodzący świąteczny czas. Jasełka przygotowało nasze szkole koło teatralne.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję UNICEF "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" !!!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy 1817zł. !!!

W dniach 20-21 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Wyniki akcji przedstawiają się następująco:

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą szlachetną akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z domów dziecka.

21 listopada 2017 roku klasa 6b szyła poduszki Emotki z dwóch okazji - Dnia Życzliwości i Mikołajek. A uczyliśmy się nie tylko szycia, ale współpracy, pomocy, zaangażowania, podejmowania wyzwań i wysiłku.

Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyjazd do Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie - 29.10.2017r. niedziela - harmonogram wyjazdu.

Kuba Koralewicz na podium

Sezon pływacki 2017/2018, Kuba Koralewicz, uczeń klasy VII c, rozpoczął w bardzo dobrym stylu. 30 września 2017 roku brał udział w IV zawodach pływackich o Puchar "Rosomaka" w Siemianowicach Śląskich i zdobył 2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:14.27.

Młodzieżowy Budżet Obywatelski 2017 - Wyniki Głosowania

Projekt nr 1 – Super Pracownia – 178 głosów
Projekt nr 2 – Powiew Nowych Komputerów – 184 głosy
Projekt nr 3 – Zakup mikroskopów – 20 głosów
Projekt nr 4 – Gry korytarzowe – 31 głosów

Klasy II a i VII c wraz z wychowawcami mają zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się 12 października 2017r. /czwartek/ na 4 lekcji o godz. 10:45 w szkolnej sali gimnastycznej. 

Przypominamy, że czwartek jest dniem galowym!

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Dołączyli do społeczności uczniowskiej.

 

 

Uczniowie naszej szkoły złożyli następujące projekty w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego:

    1. Gry korytarzowe – Mikołaj z kl. III d
    2. Zakup mikroskopów do pracowni biologicznej – Gloria z kl. VII a

Dnia 4 września 2017 roku pani dyrektor Małgorzata Jedlińska dokonała inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018.

Dnia 23 czerwca 2017 roku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV - VI. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Małgorzata Jedlińska.

Uczennice klas VI miały okazję wziąć udział w warsztatach językowych z historii Anglii "Cruel Kings and Mean Queens" prowadzonych przez Anglika Rossa Mulkerna z europejskiego programu edukacyjnego NaukaBezGranic. Poprzez bliski kontakt z native speakerem języka angielskiego dziewczynki miały okazję otwarcia się na "żywy" język, komunikacji i przełamania barier oraz poszerzenia swojej wiedzy o ciekawostki z historii królestwa brytyjskiego.

Dnia 01.06.2017 w godz.9:00-12:30 odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe klas IV - VI. A wszystko to z okazji Dnia Dziecka. W sportowej atmosferze nauczyciele wraz ze swoimi klasami uczestniczyli w turniejach gier zespołowychsmile. Odbyły się turnieje; mini piłki nożnej, mini siatkówki, mini koszykówki dziewcząt i chłopców, dwóch ogni, przerzucanki oraz indywidualne rozgrywki tenisa stołowego. W ten piękny, słoneczny dzień czas umilał nam muzyką i swoimi oryginalnymi animacjami DJ Tabak, za co wielkie dzięki.

Dnia 31.05.2017 klasa IV a przygotowała krótki program artystyczny z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Były wiersze, wierszyki, pokazywana piosenka własnego autorstwa i występ taneczny naszych tancerek. Wszyscy uczniowie zostali zaangażowani i spisali się na medal.

W dniach 27 - 28 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki makulatury. Oto wyniki akcji:

W kwietniu uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w pokazie mobilnego Planetarium „Orbitek”. Dzięki najnowszej technologii mogli przenieść się w odległe rejony naszej Galaktyki, podejrzeć zjawiska, które mają miejsce w Kosmosie oraz poczuć emocje towarzyszące podróży w inny wymiar. Takie połączenie nauki z zabawą na długo pozostanie w pamięci oraz, na co liczymy, pobudzi naukowe zainteresowania naszych uczniów. A oto, jak wyglądaliśmy w stroju astronauty. Na zdjęciach prezentują się uczniowie klasy III b .

Dnia 2 marca 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów przyszłorocznych klas pierwszych.

Dzień Otwarty już od dawna wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Spotkanie to każdego roku pomaga rodzicom w podjęciu decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich pociech.