Szkolne Koło Wolontariatu

Stacjonarna puszka WOŚP znajduje się na DYŻURCE naszej Szkoły, więc zachęcamy do wrzucania pieniędzy do naszej skarbonki. Tegoroczne hasło 32 FINAŁU WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Motto zbiórki : „Tu wszystko gra OK!”.

Ogłaszamy konkurs na najciekawszy instrument własnoręcznie wykonany. Ma on być oryginalny, wskazywać na kreatywność i wyobraźnię autora. Zachęcamy do wzięcia udziału, przewidziane są nagrody. Chcemy, aby osoby, które wykonają instrumenty wzięły udział w wejściu antenowym podczas 32 Finału WOŚP, podczas którego wspólnie zagramy na wykonanych instrumentach przy akompaniamencie Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.  Wykonane instrumenty przynosimy do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu p. Żyły do 22 stycznia do s.16.

W Tłusty Czwartek w naszej szkole pączkowało dobro! Dziękujemy wszystkim za ogromne serca i za apetyt na pączki!

Nasza szkoła włącza się do organizacji paczek świątecznych dla dzieci z Sosnowieckich Domów Dziecka. Wymienione artykuły można przynosić do pedagoga i psychologa szkolnego do 16 grudnia. Zachęcamy do pomocy 🎄🎄🎄

7 czerwca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Anną Żyłą wzięli udział w jubileuszu 25 - lecia sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza.

logo trzydziestego finału wośp

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 30 raz wspiera polskie szpitale, w tym roku zbiera fundusze na specjalistyczny sprzęt potrzebny do diagnozy i leczenia na oddziałach okulistyki dziecięcej. Tegoroczne hasło przewodnie to: Przejrzyj na Oczy.

logo akcji szlachetna paczka

Z całego serca dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję Szlachetnej paczki w naszej szkole. Przygotowaliśmy 12 paczek, których wartość wyniosła około 2.500 zł. Dziękujemy również uczniom klasy 5 a za kartki z życzeniami dla Pani Bogumiły.

Szkolne Koło Wolontariatu, Anna Żyła, Agnieszka Duszyc

logo akcji szlachetna paczka

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się w zorganizowanie szlachetnej paczki dla Pani Bogumiły.

zdjęcie żonkila

15 października nasi wolontariusze włączając się do kampanii „Pola Nadziei” sadzili cebulki żonkili przed wejściem do szkoły. Czekamy na wiosenny zbiór kwiatów, które rozdamy darczyńcom Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu.

grafika wielkiej orkiestry świątecznej pomocy

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami - zobaczmy, jak pomagali nasi Wolontariusze. A w podkładzie muzycznym nagranie z pierwszego Finału z roku 1993:

Szczęść Boże! Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 750,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020".

W naszej szkole dziś dobro pączkuje! Dziękujemy wszystkim za ogromne serca i za apetyt na pączki! Dzięki hojności Uczniów, Rodziców i Nauczycieli dla Fundacji Kapucyni i Misje przekazaliśmy 750 zł.

W dniach 5-6 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły pomagali jako wolontariusze w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Akcja organizowana jest przez 24 Banki Żywności, w ponad 400 miastach Polski, na terenie blisko 2,5 tysiąca sklepów spożywczych.

W miesiącu  styczniu i lutym we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia dotyczące problemu szczepień dzieci w Afryce. Dzieci zapoznały się z założeniami programu "Wszystkie kolory świata".

30 listopada i 1 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowanej przez Stowarzyszenie Pomagamy Sercem. Nasi wolontariusze w piątek i w sobotę zachęcali do wsparcia i przekazania żywności dla biednych i potrzebujących na terenie sklepu Biedronka przy ulicy Kościelnej w Sosnowcu.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję UNICEF "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" !!!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy 1817zł. !!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą szlachetną akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z domów dziecka.