Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Olga Kaźmierska

Biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego w sali numer 19. Jest miejscem służącym realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych szkoły, potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu warsztatu pracy ucznia i nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej oraz wspieraniu ucznia w procesie samokształcenia. Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory piśmiennicze i audiowizualne na miejscu i w formie wypożyczeń. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice.

 

Biblioteka szkolna jest otwarta w godzinach:

 Poniedziałek 10:00-16:00

 Wtorek 09:00-15:00

 Środa 09:00-15:00

 Czwartek 08:00-14:00

Piątek 08:00-14:00

 

Regulamin biblioteki szkolnej:

 1.    Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

 2.   Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać: wypożyczając je do domu lub czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)

 3.    Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki ( w tym jedną lekturę obowiązkową) na okres dwóch tygodni.

 4.   Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni czytelnicy. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.

 5.    Uczeń przygotowujący się do konkursów, olimpiad ma prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.

6.    Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.

7.  Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zgubionej (zniszczonej).

8.     Czytelnik może mieć wolny dostęp do półek tylko za zgodą nauczyciela bibliotekarza.

 9.    Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

 10.  W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

 11.  W bibliotece obowiązuje cisza.

 12.  Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu biblioteki.

 

 

Zapraszam serdecznie do biblioteki!

Kontakt do bibliotekarza: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.