Samorząd Uczniowski

20 lutego Samorządzik klas 1-3 z okazji Dnia Nauki Polskiej zorganizował eksperymenty dla uczniów klas młodszych.

"Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko" (J.Tishner)

14 lutego naszą szkołę ogarnęło walentynkowe szaleństwo. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się ogromną popularnością.

8 lutego Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.  Uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością w tworzeniu masek karnawałowych. Był to dzień pełen brokatu, cekinów i radości.

21 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch z papieru.

15 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się dzień szalonej fryzury.

5 grudnia odbyło się otwarcie naszego Kącika Relaksu. Pamiętajmy, że jest to przestrzeń dla Was kochani uczniowie. Szanujmy ją!

Samorząd klas IV - VIII przygotował dla uczniów andrzejkowe wróżby. Była to doskonała okazja do zabawy z przymrużeniem oka.

18 października w naszej szkole odbyło się Święto Jabłka. Wszyscy uczniowie z radością włączyli się w organizację tej imprezy, której celem było promowanie zdrowego odżywiania oraz integracja społeczności szkolnej. 

Przewodnicząca: Maja Sarnowska

Zastępca: Nadia Petruś

Sekretarz: Julia Kowalczyk.

Opiekunowie SU: mgr Karolina Federowicz, mgr Magdalena Topolska

 

We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie stworzyli trzyosobowe zespoły i programy wyborcze. Odbyła się kampania wyborcza oraz "Przerwa przedwyborcza", podczas której kandydaci walczyli o głosy kolegów i koleżanek. 

 Regulamin wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu

30 marca to Światowy Dzień Muffinka. Samorząd Uczniowski zachęcał do upieczenia tych wspaniałych słodkości w domu i umieszczenia zdjęć na naszym facebooku. Zobaczcie, jakie pyszności przygotowali: Iwo Gałczyński, Kasia Zbierańska i Kamila Szcześniak.

Dnia 4 marca 2020 roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły Tosia Romanowicz, Oliwia Ferdek oraz Michalina Wawreczko brały udział w XI Zlocie Samorządów Uczniowskich "Jesteśmy społecznością. Rola samorządu w życiu szkoły" zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 33 w Katowicach.

 

Przewodnicząca Antonina Romanowicz
Zastępca Oliwia Ferdek
Zastępca Michalina Wawreczko
Zastępca Jan Koczwara
 
 
Opiekun Samorządu mgr Magdalena Topolska
Wyniki głosowania w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim:
 
W głosowaniu udział wzięło 454 uczniów.
 
370 uczniów  oddało głos na projekt SZAFKI SZKOLNE
64  uczniów na GRY PODWÓRKOWE
14 uczniów na KOSZE DO RECYKLINGU
6 głosów było nieważnych

2 lutego 2017 bawiliśmy się na Balu Postaci z Bajek dla uczniów klas I-III i na dyskotece karnawałowej dla uczniów klas IV-VI. Relację fotograficzną i filmową można zobaczyć na naszym facebooku Zabawa była fantastyczna!!!

Dnia 8 grudnia 2016 roku bawiliśmy się na dyskotece z motywami świątecznymi.

Dnia 10 listopada 2016 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV - VI. Wspaniałą zabawę w rytmie największych przebojów zapewnił DJ Ksawery. Serdecznie zapraszamy na kolejną dyskotekę w grudniu. Już wkrótce podamy dokładny termin.

Dnia 16 września 2016 odbył się konkurs na najciekawszą pamiątkę wakacyjną. Rzyri w składzie: p. Katarzyna Zabłocka, Wojciech Rzońca - ubiegłoroczny przewodniczacy szkoły oraz przedstawiciele klasy VI b, jednogłośnie wyłonili zwycięzców:

  1. miejsce Karolina Śmietana klasa IV a
  2. miejce Jakub Woda kl IV c
  3. miejsce Patryk Barów kl VI c