Opiekun Samorządu Uczniowskiego: - w klasch IV - VI mgr Magdalena Topolska

Julia Śliwka  - przewodniczący

Emilia Nankiewicz -  zastępca

Dominik Liburski - zastępca

2 lutego 2017 bawiliśmy się na Balu Postaci z Bajek dla uczniów klas I-III i na dyskotece karnawałowej dla uczniów klas IV-VI. Relację fotograficzną i filmową można zobaczyć na naszym facebooku Zabawa była fantastyczna!!!

Dnia 8 grudnia 2016 roku bawiliśmy się na dyskotece z motywami świątecznymi.

Dnia 10 listopada 2016 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV - VI. Wspaniałą zabawę w rytmie największych przebojów zapewnił DJ Ksawery. Serdecznie zapraszamy na kolejną dyskotekę w grudniu. Już wkrótce podamy dokładny termin.

Dnia 16 września 2016 odbył się konkurs na najciekawszą pamiątkę wakacyjną. Rzyri w składzie: p. Katarzyna Zabłocka, Wojciech Rzońca - ubiegłoroczny przewodniczacy szkoły oraz przedstawiciele klasy VI b, jednogłośnie wyłonili zwycięzców:

1. miejsce Karolina Śmietana klasa IV a
  2. miejce Jakub Woda kl IV c
  3. miejsce Patryk Barów kl VI c

Dnia 7 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI. Wydarzenie to poprzedziła prezentacja kandydatów oraz emocjonująca kampania wyborcza. Przewodniczącym Samorządu został uczeń klasy VI b  Ksawery Małecki. W twórczej pracy na rzecz Uczniów wspierać go będą zastępczynie Karolina Piekarczyk z klasy VI b oraz Marysia Jabczyńska z klasy VI c. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z Samorządem. smile

Jeśli zapomnisz przyborów szkolnych, zajrzyj do „Pomocnego Kącika”. Możesz pożyczyć sobie potrzebny  Ci przedmiot, ale pamiętaj aby po lekcjach go oddać.

• Z „Kącika” możesz zawsze skorzystać na przerwach (nie na lekcji).
  • Możesz też wzbogacić kącik przyborami szkolnymi, które nie są Ci potrzebne.
  • „Pomocny Kącik” znajduje się w gabinecie pani pedagog i psycholog.

Regulamin "Szczęśliwego numerka" opracowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły  w Sosnowcu

Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do udziału w akcji zbierania zakrętek oraz baterii. Celem akcji jest pomoc chorej Marcie.

Marta ma 14 lat, jest wiecznie uśmiechnięta, bardzo ufna, ciekawa świata, energiczna. Jako chorobę pierwotna stwierdzono złe unerwienie jelit, konsekwencją tego jest wycięcie prawie całego jelita grubego. W trakcie zabiegu wejścia centralnego doszło do niedotlenienia mózgu. Następnie pojawiła się u Marty padaczka oraz poszczepienne Polio. Marta ma również zaćmę na obu oczach, dużą niedowagę, opóźnienie rozwoju. Nie mówi (sylabizuje), nie chodzi samodzielnie, potrzebuje całodobowej opieki.