Laboratoria Przyszłości

W ramach projektu laboratorium przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o wiele cennych sprzętów. Dzięki nim i w tym roku mogliśmy się cieszyć ciekawymi lekcjami, nowymi salami, czy innowacyjnymi projektami. Niektóre sprzęty jak aparat fotograficzny, kamera, czy zestaw nagłaśniający pozwoliły nam zachować te wspomnienia na dłużej.

Przedstawiamy Państwu edukatorki z zakresu mikroskopowania: Julię Biłan, Julię Brzezińską oraz Jadwigę Praniuk z klasy 5a. Uczennice zdobytą na zajęciach rozwijających uzdolnienia z biologii wiedzą i umiejętnościami podzieliły się ze swoją klasą.

Z okazji Dnia Kobiet na dodatkowej lekcji chemii 7b tworzyła własne kompozycje zapachowe a z nich mgiełki i perfumy. A w naszej nowej sali chemicznie pachniało jeszcze długo po zajęciach.

Na zajęciach rozwijających uzdolnienia z biologii uczniowie poznali proces plazmolizy. Samodzielnie wykonali poszczególne etapy.
A czy Ty wiesz, gdzie w domu spotkasz się z plazmolizą?
#ZRU #biologia #plazmoliza #naukaprzezdoświadczenia #laboratoriumprzyszłości

Uczniowie klasy 3c rozwijali  umiejętności twórczego i kreatywnego myślenia przy wykorzystaniu zestawów klocków LEGO zakupionych w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości

Uczniowie klasy 3 b na zajęciach kształtujących kreatywność zapoznawali się z klockami LEGO EDUCATION zakupionymi w ramach programu #labolatoriaprzyszłości .

Podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie ćwiczą koncentrację pamięci, umiejętność czytania instrukcji, motorykę małą i elementy programowania z zestawami Lego Education Spike Essential zakupionymi w ramach programu Labolatoria Przyszłości. Wykorzystujemy również tablet uzyskany za talenciaki w ramach akcji Lidl Polska. #labolatoriaprzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Projektujemy, drukujemy

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach lekcji chemii w grudniu klasy ósme zapoznawały się z metodami otrzymywania soli. Samodzielnie wykonywali reakcje zobojętniania i metalu z kwasem.

W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia dla uczniów i uczennic klas trzecich, pracowaliśmy na kole tkackim. Na pierwszych zajęciach uczyliśmy się konstruować osnowę, na kolejnych będziemy przeplatać ją kolorowym wątkiem. Wkrótce zobaczymy efekt końcowy naszych działań!
#LaboratoriumPrzyszłości

Uczniowie  klasy 6b na zajęciach kształtujących kreatywność wykonali preparat mikroskopowy ze skórki liścia cebuli.

#laboratoriumprzyszłości #zajęciakształtującekreatywność #sztukamikroskopowania

Uczniowie klasy 3c rozwijali  podczas lekcji naukowe zainteresowania obserwując przez mikroskop budowę liści różnych gatunków drzew, a następnie porównywali swoje spostrzeżenia i dzielili się wrażeniami. Dziękujemy #LaboratoriumPrzyszłości

W pierwszym tygodniu października klasy 8 poznały wskaźniki do oznaczania pH roztworów. Poznaliśmy fenoloftaleinę, oranż metylowy i błękit tymolowy, które są substancjami zmieniającymi barwę w zależności od rodzaju roztworu i jego pH.  Uczniowie na zajęciach laboratoryjnych sprawdzali jakie barwy przyjmą podane substancje pod wpływem kwasu, zasady oraz obojętnej wody.

#LaboratoriumPrzyszłości

Uczniowie klas 1-3 ćwiczą umiejętności związane z programowaniem i kodowaniem dzięki zestawom złożonym z inteligentnego pociągu, torów i płytek do kodowania. Poprzez zabawę uczą się m.in. zasad pracy zespołowej, przyjmowania strategii, cierpliwości i współpracy.

#LaboratoriumPrzyszłości #Laboratoriumprzyszlosci

W ramach zajęć dodatkowych,  uczniowie klas drugich, mieli po raz pierwszy kontakt z mikroskopem. Oglądali m.in. korę lipy, morwy, unerwienie liścia dębu i inne. Rozmawialiśmy o tym, do czego służy ten przyrząd i gdzie ma zastosowanie.

W tym tygodniu klasy 7 na lekcji chemii samodzielnie badały gęstość cieczy oraz rozdzielały mieszaniny za pomocą nowo poznanych technik.Uczniowie stworzyli też "tęcze w probówce" dzięki wcześniej przygotowanym roztworom o różnej gęstości.

#LaboratoriaPrzyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektuj było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów oraz rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zapytanie 1

Zapytanie 2