W ramach projektu laboratorium przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o wiele cennych sprzętów. Dzięki nim i w tym roku mogliśmy się cieszyć ciekawymi lekcjami, nowymi salami, czy innowacyjnymi projektami. Niektóre sprzęty jak aparat fotograficzny, kamera, czy zestaw nagłaśniający pozwoliły nam zachować te wspomnienia na dłużej.

Wrzesień 2023
Dzięki aparatowi fotograficznemu uwieczniliśmy w Międzynarodowy Dzień Kropki (15 września).
Październik 2023
W październiku uczniowie klasy III c wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania #codeweek2023. Kodowali obraz jesienny na macie, zapisali kody, zbudowali tory kolejowe i zakodowali trasę dla pociągu wykorzystując pomoc zakupioną z programu #laboratoriaprzyszlości.
Listopad 2023/ Grudzień 2023
System nagłaśniający zakupiony z projektu #laboratoriaprzyszlości pozwolił nam na jeszcze lepiej rozprzestrzenić dzwięk podczas uroczystych apeli w naszej szkole – Dnia Edukacji Narodowej (w listopadzie), czy apelu szkolnego podsumowującego nasz szkolny Kalendarz adwentowy (grudzień 2023).
Styczeń 2023
Aparat fotograficzny zakupiony w projekcie pozwolił nam też uwiecznić konkurs dla klas I-III z okazji 97 urodzin Kubusia Puchatka.
Projekty długofalowe wykorzystujące sprzęt z laboratorium przyszłości
Wrzesień 2023 - styczeń 2024 - wykorzystanie sprzętu zakupionego do pracowni biologiczno-chemicznej.
W I okresie roku szkolnego w naszej pracowni chemicznej odbywały się zajęcia kształtujące kreatywność dla klasy 7a. Dzięki zakupionemu w ramach projektu szkle i wyposażeniu sali 44 w stoły laboratoryjne- zorganizowaliśmy lekcje o tematyce kryminalistycznej -odkrywając zapisane niewidzialne napisy, czy poznaliśmy zasady gęstości- odbywając zajęcia z „Tęczy w probówce”.
Wrzesień 2023 - styczeń 2024 - wykorzystanie drukarki 3D w pracowni informatycznej.
W ramach zajęć kształtujących kreatywność klasa 6c realizowała projekt - "Magiczne wydruki na drukarce 3D". Uczniowie tworzyli własne projekty, a następnie drukowali  pomoce dydaktyczne dla klas I – VIII. I tak naszą szkołę ozdobiły mydelniczki w kształcie żaby, czy klucze do klas zyskały nowe zawieszki.
#laboratoriaprzyszlości  #LaboratoriaPrzyszlości