W ramach projektu laboratorium przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o wiele cennych sprzętów. Dzięki nim i w tym roku mogliśmy się cieszyć ciekawymi lekcjami, nowymi salami, czy innowacyjnymi projektami. Niektóre sprzęty jak aparat fotograficzny, kamera, czy zestaw nagłaśniający pozwoliły nam zachować te wspomnienia na dłużej.

Luty 2024

Dzięki zakupionej kamerze uwieczniliśmy działania naszego szkolnego chóru na akademii.

Marzec 2024

W marcu dzięki zakupionemu aparatowi fotograficznemu uwieczniliśmy dzień bez plecaka w naszej szkole.

Kwiecień 2024

Dzięki aparatowi fotograficznemu uwieczniliśmy rozdanie nagród w Ósemkowym Mam talent.

Maj 2024

Dzięki aparatowi fotograficznemu uwieczniliśmy Festyn Rodzinny w naszej szkole.

Czerwiec 2024

Dzięki aparatowi fotograficznemu uwieczniliśmy tydzień tematyczny w naszej szkole.

Projekty długofalowe wykorzystujące sprzęt z laboratorium przyszłości

Luty 2024-czerwiec 2024- wykorzystanie sprzętu zakupionego do pracowni biologiczno-chemicznej.

W II okresie roku szkolnego w naszej pracowni chemicznej odbywały się zajęcia kształtujące kreatywność dla klasy 7a. Dzięki zakupionemu w ramach projektu szkle i wyposażeniu sali 44 w stoły laboratoryjne- zorganizowaliśmy lekcje o tematyce dbania o środowisko oraz znaczeniu wody w przyrodzie.

Luty 2024-czeriwec 2024- wykorzystanie drukarki 3D w pracowni informatycznej.

W ramach zajęć kształtujących kreatywność klasa 6c realizowała projekt- "Magiczne wydruki na drukarce 3D". Uczniowie tworzyli własne projekty, a następnie drukowali  pomoce dydaktyczne dla klas I – VIII.

Luty 2024-czeriwec 20240 wykorzystanie klocków Lego w klasach I-III

Klocki LEGO® Education dają uczniom narzędzia, dzięki którym w ciekawy sposób przyswoją wiadomości. Dzięki zestawom klocków programowalnych, takim jak Lego Wedo czy Modi, dzieci mają okazję eksperymentować, tworzyć i rozwiązywać problemy w sposób angażujący. Podczas tych zajęć dzieci uczą się nie tylko o samej robotyce, ale także rozwijają umiejętności interpersonalne, jak współpraca, komunikacja i rozwiązywanie problemów w grupie. Ponadto, zdobywają wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technologii w sposób praktyczny i zrozumiały dla swojego wieku. Oprócz rozwijania umiejętności STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka), dzieci uczą się także, jak być kreatywnym i elastycznym w myśleniu.

Korbo Edu 430 umożliwiają organizację zajęć tematycznych. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, zachęcając je do kreatywnego i logicznego myślenia, stymulując zmysły, umożliwiając ćwiczenie zdolności manualnych oraz koordynacji ręka-oko.

Mini Waffle rozwijają motorykę małą. Można z nich stworzyć wiele kształtów, zbudować zwierzątka, drzewa, kwiaty i inne. Klocki są wyprodukowane z bezpiecznego i miękkiego w dotyku materiału, który łatwo się zgina. Budowanie z klocków uczy dążenia do założonego celu. Dziecko uczy się też cierpliwości i nie poddawania się podczas niepowodzenia. Zabawa klockami pozwala również rozwijać wyobraźnię przestrzenną.
 
#laboratoriaprzyszlości  #LaboratoriaPrzyszlości @LaboratoriaPrzyszlosci