Życie szkoły

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczynamy szkolne obchody tego święta.
Zaczynamy już w piątek 9 listopada 2018 roku.

18.10.2018 roku uczniowie klasy V d i wszystkich klas VI VII i VIII obejrzeli przedstawienie Wrocławskiego  Panteatru pt.: " Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie." Interpretacja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego wiernego współpracownika doktora Johna Watsona, pozwoliła nam  przenieść się w podróż do XIX wiecznej Anglii żeby rozwiązać trudną łamigłówkę.

W środę 17.10.2018 roku uczniowie klasy VII a i VIII c wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Smog nasz śląski, czyli o zdrowiu zaklętym oddechu", wzmacniających rezultaty niedawno zakończonego projektu Erasmus+ "There is no planet B : Stop Climate Change" realizowanego przez naszą szkołę.

Dnia 11 października 2018 roku w naszej szkole było wielkie święto. Pierwszoklasiści mieli pasowanie na ucznia.

5 października 2018 roku cała klasa VIII c do późnego wieczora świętowała Dzień Chłopaka w Dąbrowskim Centrum Gier Fabularnych FURIA. Uczestniczyliśmy w grze "Złoto dla zuchwałych".

Uczennica naszej szkoły Michalina Szydrzysko z klasy VIIIc  ma na swoim koncie już wiele akcji, w których wzięła udział jako wolontariusz. W niedzielę 7 października 2018r.  po raz kolejny jako wolontariuszka Michasia stanęła na trasie Jubileuszowego 10 PKO Silesia Marathonu w Katowicach, największej tego typu imprezie na Śląsku i jedynego takiego biegu w Europie, którego trasa prowadziła ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śl. oraz Chorzowa.

W ramach realizacji projektu Erasmus+ "There’s no Planet B: Stop Climate Change" uczniowie klasy VI a zajmowali się tematyką zagrożonych wyginięciem zwierząt. Na lekcji języka angielskiego wykonywali plakaty w języku angielskim z wykorzystaniem metody Visual Thinking i Mind Mapping.

Dnia 3 września 2018 roku pani dyrektor Beata Grygutis dokonała inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.

Dnia 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV - VII. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Małgorzata Jedlińska.

14 czerwca 2018r. uczniowie z klas VII uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu  z reprezentantką Polski, złotą medalistką w pływaniu Otylią Jędrzejczak, które odbyło się  „Muzie”.  Spotkanie było kolejną edycją  programu profilaktycznego z poziomu profilaktyki uniwersalnej z udziałem „gwiazdy sportu”. 

Nasza szkoła bierze udział w programie Extra Szkolna Stołówka. Głosujmy, aby pomóc nam wygrać remont stołówki o wartości 30.000zł. !

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. 

Uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą p. Karoliną Federowicz-Kuś zasadzili wokół szkoły 55 sadzonek drzew sosnowych. Chcemy, aby nasza szkoła była otoczona pięknymi, zielonymi drzewami.

10 maja 2018 roku nasze szkolne koło dziennikarskie wraz z opiekunem, Panią Karoliną Federowicz-Kuś, odwiedziło siedzibę Radia Katowice.

Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy VI a wraz z wychowawca panią Katarzyną Bugaj zaprosili uczniów i nauczycieli na przygotowaną przez siebie akademię z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W trochę uwspółcześnionej i humorystycznej formie zaprezentowali historię uchwalenia tego jakże ważnego dokumentu.

W dniu 18 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole IMPREZA ŚRODOWISKOWA - VII DZIEŃ TALENTÓW.

Uczniowie klas VII w dniu 19 kwietnia 2018 roku wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji społeczno - informacyjnej „Żonkil” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN mającej na celu upamiętnienie 75 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W środę 18 kwietnia i w czwartek 19 kwietnia uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina. Zielona Kraina to inicjatywa popularyzująca podstawy zdrowego żywienia i promująca warzywa w codziennej diecie. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. od godz. 9.00 nasza szkoła gościła amerykańskiego  stypendystę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta pana Andre Woloshuk'a  w ramach 17 edycji International Education Week amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie pod opieką pani pedagog Anny Żyły i pani Katarzyny Pietkiewicz kolejny raz wzięli udział w Błękitnym Marszu. Błękitny Marsz to happening organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu, mający uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

W Wielką Środę w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klasy IVb i IVc przygotowani przez wychowawców - panią Magdalenę Topolską i panią Hannę Rędzińską.