Życie szkoły

Klasa II b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". W marcu wykonaliśmy trzy zadania:

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

7 marca o godzinie 17.00 gościliśmy potencjalnych pierwszoklasistów i ich rodziców. Nie zabrakło również dzieci pięcio- i sześcioletnich.

Już od lutego w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły, w klasie I b rusza realizacja Programu „Przyjaciele Zippiego”, która będzie trwała do końca II semestru.

W miesiącu  styczniu i lutym we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia dotyczące problemu szczepień dzieci w Afryce. Dzieci zapoznały się z założeniami programu "Wszystkie kolory świata".

Zapraszamy wszystkich, dorosłych, młodzież i dzieci na zajęcia mające na celu przybliżenie podstaw i założeń jogi.

Program zajęć obejmował będzie m.in.:

• Kultura fizyczna - najtańsza i najlepsza forma profilaktyki zdrowotnej
  • Joga jako element kultury fizycznej
  • Rozgrzewka i zapobieganie urazom
  • Podstawowe asany i ich poprawne wykonywanie
  • Terminologia jogi i podstawy anatomii

Małgosia Sitko, Martyna Misiak i Julka Kozielska z klasy VIIIc zarejestrowały się jako wolontariuszki w Sztabie WOŚP w  Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu i zagrały razem 13 stycznia  2019 r. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Dnia 14 listopada 2018 r.  klasy VI - VIII wzięły udział w quizie patriotycznym "Kocham Cię, Polsko", kończąc w ten sposób obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczynamy szkolne obchody tego święta.
Zaczynamy już w piątek 9 listopada 2018 roku.

W dniach 5-6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się „Święto Jabłka”. Impreza miała na celu propagowanie zdrowego odżywiania oraz integrację uczniów klas I-VIII.

Dnia 26 października 2018 r. uczniowie klas I-III rozpoczęli projekt KINO SZKOŁA. Jak zwykle projekcja filmowa rozpoczęła się prelekcją.

18.10.2018 roku uczniowie klasy V d i wszystkich klas VI VII i VIII obejrzeli przedstawienie Wrocławskiego  Panteatru pt.: " Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie." Interpretacja przygód genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego wiernego współpracownika doktora Johna Watsona, pozwoliła nam  przenieść się w podróż do XIX wiecznej Anglii żeby rozwiązać trudną łamigłówkę.

W środę 17.10.2018 roku uczniowie klasy VII a i VIII c wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Smog nasz śląski, czyli o zdrowiu zaklętym oddechu", wzmacniających rezultaty niedawno zakończonego projektu Erasmus+ "There is no planet B : Stop Climate Change" realizowanego przez naszą szkołę.

Dnia 11 października 2018 roku w naszej szkole było wielkie święto. Pierwszoklasiści mieli pasowanie na ucznia.

5 października 2018 roku cała klasa VIII c do późnego wieczora świętowała Dzień Chłopaka w Dąbrowskim Centrum Gier Fabularnych FURIA. Uczestniczyliśmy w grze "Złoto dla zuchwałych".

Uczennica naszej szkoły Michalina Szydrzysko z klasy VIIIc  ma na swoim koncie już wiele akcji, w których wzięła udział jako wolontariusz. W niedzielę 7 października 2018r.  po raz kolejny jako wolontariuszka Michasia stanęła na trasie Jubileuszowego 10 PKO Silesia Marathonu w Katowicach, największej tego typu imprezie na Śląsku i jedynego takiego biegu w Europie, którego trasa prowadziła ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śl. oraz Chorzowa.

Dnia 28 września 2018 roku pod czujnym okiem pani Katarzyny Bugaj i pana Adama Fuksa (członka Ochotniczej Straży Pożarnej) odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników naszej szkoły. Czas ewakuacji to 3 minuty 53 sekundy! Brawo my!!!

Dnia 28 września 2018 r. w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 4000 szkół!

W ramach realizacji projektu Erasmus+ "There’s no Planet B: Stop Climate Change" uczniowie klasy VI a zajmowali się tematyką zagrożonych wyginięciem zwierząt. Na lekcji języka angielskiego wykonywali plakaty w języku angielskim z wykorzystaniem metody Visual Thinking i Mind Mapping.