Samorządzik klas I-III

Samorządzik uczniowski klas I-III zachęcił całą społeczność szkolną do udziału w akcji z okazji Dnia Kota "Portret z moim kotem". Przyniesione zdjęcie  podziwialiśmy  na  wystawce zorganizowanej  w dniu 17 lutego czyli właśnie w Dniu Kota.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę nowych gier, zabawek i artykułów plastycznych dla dzieci z oddziałów pediatrycznych. Otrzymaliśmy również dwie reklamówki używanych maskotek, które niestety nie mogły zostać przekazane dla dzieci, bo szpitale ze względu na choroby podopiecznych nie przyjmują takich (zostały przekazane na inną zbiórkę) oraz słodycze, które również nie były przyjmowane (te trafiły na zbiórkę organizowaną przez Panią Pedagog).

Samorządzik klas I-III

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorządzik Uczniowski klas I-III postanowił włączyć się w zbiórkę Fundacja Mam Marzenie. Zbieramy NOWE maskotki, gry i artykuły plastyczne, które trafią na szpitalne oddziały dziecięce. Dary można przynosić do czwartku 24 listopada do sali nr 4.

19 września 2022 roku z okazji Narodowego Dnia Sportu Samorządzik uczniowski klas I-III zorganizował Turniej piłki nożnej klas 2 i 3. Wystąpiły reprezentację wszystkich 6 klas, wspierane przez cheerleaderki. Walka była bardzo zacięta, zakończona ostatecznymi wynikami:

I miejsce- kl. 3b

II miejsce- kl. 3a

III miejsce - kl. 2c

Gratulujemy!

19 września 2022 r (poniedziałek) na 5 i 6 godzinie lekcyjnej z okazji Narodowego Dnia Sportu odbędzie się Turniej piłki nożnej klas II i III. Każda klasa wystawia 6 osobową reprezentację. Zapraszamy do udziału.

Samorządzik klas I-III

zdjęcie trzech wiszących papierowych serduszek

Uczniowie klas I- III obchodzili dzisiaj walentynki. Ubrani na czerwono dla podkreślenia nastroju, obdarowywali się laurkami, słodyczami, miłym słowem i uśmiechem. Planujemy, aby taki nastrój panował codziennie!

grafika przedstawia rysunkowy komputer

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu nauczyciele w klasach I-III zorganizowali różnorodne zajęcia dla dzieci. Rozmawialiśmy na bardzo ważny temat, jak działać w sieci, aby być bezpiecznym. Poruszaliśmy poważne zagadnienia, jak: NETYKIETA, CYBERPRZEMOC, PATOSTREAMY, FAKE NEWSY.

I miejsce - Hanna Kozioł - kl.I a
II miejsce - Julia Jamrozik - kl. I a
III miejsce - Maksymilian Komenda - gr. 0
Wyróżnienie - Matylda Walotek - gr. 0
                          Jan Szczepaniak - kl. I b

Gratulujemy!

Laureaci Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu czytelniczego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki organizowanego przez Samorządzik kl. I - III w dn. 5 kwietnia 2017 r.

Uczniowie klas I  - III naszej szkoły elegancko i uroczyście zaprezentowali się w Dniu Kobiet – 8 marca. Dziewczynki z klas najmłodszych nie zapomniały o obowiązkowym atrybucie w tym dniu, w  postaci kwiatka lub kwiecistej opaski we włosach. Natomiast elegancko ubrani chłopcy złożyli wszystkim Paniom oraz swoim koleżankom najserdeczniejsze, płynące z głębi serca, życzenia. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na laurkę z okazji Dnia Kobiet. Prace plastyczne można oglądać jeszcze w tym tygodniu na szkolnym holu. Wyniki konkursu – już wkrótce. Dziękujemy za wspólne świętowanie

Wybrano 6 laureatów konkursu "Pomysł na liść". W konkursie brało udział 39 uczniów. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, a raczej - suchy liść, bo to właśnie przede wszystkim liść stał się motywem przewodnim prac wykonanych przez uczniów klas I-III. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, pracowitością oraz twórczością, która urzekła nie tylko jury, ale także wszystkich – nauczycieli, starszych uczniów szkoły, którzy mieli przyjemność podziwiać wystawę prac. Na uroczystym apelu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 16 grudnia jedynym obowiązkowym obuwiem na terenie szkoły są: kapcie, bambosze, kapcie tygryski, owieczki, pieski itp. Liczymy na 100 % ukapciowienia !!! Samorządzik Uczniowski I-III

Samorząd Uczniowski klas I-III ogłasza wielką zbiórkę darów dla uczniów naszej szkoły pochodzących z ubogich i wielodzietnych rodzin. Otwórz serce i pomyśl o innych :) Przynieś do szkoły słodycze, książki, gry planszowe - do 19 XII - z których stworzymy mikołajkowe paczki. Dary możesz zostawiać swojemu wychowawcy. Ludziom wielkiego serca.

DZIĘKUJEMY :)

W dniach 5 - 6 grudnia 2016 r. w godz. 16.30 – 18.00 na terenie szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Samorządzik Uczniowski kl. I-III.

Podczas kiermaszu sprzedawano wytwory pracy - głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in. : rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciastka i inne), proste wyroby spożywcze (chleb z domowym smalcem).

Dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, którzy bezinteresowną miłością do zwierząt, przyczynili się – i robią to nadal – do polepszenia warunków bytowych schroniskowych psów i kotów. Czynienie dobra na rzecz braci mniejszych, zmienia świat na lepsze! Dziękujemy! Zachęcamy do dalszych działań i pomocy. smile

Święto uchwalono w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”.Zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

Regulamin „SZKOLNEGO KIERMASZU BO ŻONARODZENIOWEGO”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8  im. Karola Wojtyły w Sosnowcu

Cele kiermaszu:

„ (… ) To mój nastrój tworzy każdego dnia
atmosferę w klasie.
Jako nauczyciel posiadam niezwykłą moc,
by uczynić czyjeś życie
nieszczęśliwym bądź radosnym.

Uczniowie klas I – III organizują WIELKĄ zbiórkę dla zwierząt w Schronisku Sosnowiec – Milowice.

Apelujemy do wszystkich ludzi o wielkim sercu i pełnej szafie! Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk. Jeśli robisz porządki pamiętaj, że rzeczy, które wyrzucasz mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schroniska. Przedmioty codziennego użytku takie jak: miski, garnki, ręczniki, koce, materace, posłania, stare polary, ciepłe swetry, bluzy i inne rzeczy którymi można dogrzewać zwierzęta podczas mroźnych dni (np. słoma do ocieplania bud). A także jedzenie: ryże, makarony, jedzenie w puszkach dla psów i kotów oraz sucha karma.

Dary dla schroniska można przynosić do końca października, przekazać wychowawcy swojego dziecka lub zanieść do sali nr 8 (wielkie ,,gabaryty” można zostawić przy dyżurce).

30 października obchodzimy Światowy Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice.