20 maja 2017 roku po raz kolejny zapraszamy wszystkich gotowych wspiąć się na górski szlak, który kiedyś przemierzał nasz Patron. Ludzie pamiętają, jak wstępował pod strzechy napić się kwaśnego mleka… Karol Wojtyła nie tylko wędrował beskidzkimi szlakami, podziwiał piękno gór i spotykał się z mieszkańcami. Zdarzało mu się nawet ratować… konia, który wioząc prowiant do schroniska utknął w zaspie. Wojtyła szusował też na nartach z Lipowskiej.

7.30 zbiórka pod szkołą
8.00 przejazd licencjonowanym autokarem do Ujsoł – Złatna Huta
10.00 wędrówka z przewodnikiem górskim papieskim szlakiem „Drogi Światła” przez Rysiankę 1322 m na Halę Lipowską 1324 m
12.00/13.00 odpoczynek w schronisku PTTK na Rysiance
14.00 przejście do schroniska PTTK na Hali Lipowskiej
15.00 zejście szlakiem do autokaru
17.00 przejazd do Sosnowca
ok.19.00 powrót pod szkołę

Na wyprawę zabieramy:
- dobre towarzystwo i wyśmienite humory
- wygodne buty, mogą być kijki do Nordic walking
- obowiązkowo kurtki przeciwdeszczowe, w górach pogoda się szybko zmienia
- prowiant i wodę, możliwość skorzystania ze sklepiku w schronisku PTTK
- aparaty, przewidziane piękne widoki

Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność prawną i materialną. Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wyjątek stanowią uczniowie SP 8 z opłaconą składką, którzy są objęci ubezpieczeniem NW.

ZAPISY i WPISOWE 20 zł. PROSZĘ WPŁACAĆ WYCHOWAWCOM KLAS