W dniu 15 lutego  2023 r. uczniowie klasy 8 d wraz z wychowawcą, Moniką Szar oraz panią Olgą Kaźmierską, wzięli udział w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Centrum Symulacji Medycznej przy Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie pod okiem wykładowcy WSPS, pani mgr Katarzyny Glinki - Wąchały oraz jej studentek, poznali i ćwiczyli podstawowe czynności, których wykonanie może przywrócić zdrowie lub uratować życie.

W trakcie ponad 3-godzinnego szkolenia uczniom przedstawiono zasady wzywania pomocy, układania poszkodowanego we właściwej pozycji oraz wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Młodzież miała też okazję zapoznać się ze sprzętem medycznym stosowanym w ratownictwie, użyć go, obserwować symulacje medyczne stosowane w przygotowaniu ratowników medycznych oraz pielęgniarek do wykonywania zawodu, a także przeszła mini-egzamin na zakończenie szkolenia. Było sympatycznie, pouczająco i zabawnie.