Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu zachęca do zagrania w grę "QuestCity" -  jest to bezpłatna gra edukacyjna, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. W grze gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane mu są i kumulowane na jego koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych).

Stworzono ją aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie (SGSP) jest współtwórcą gry QuestCity w ramach projektu współfinansowanego z Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”.

W Polsce w grę QuestCity gra już ponad 2000 graczy!!!