Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Uczniowie klas I przez cały rok uczyli się „kodu”, który otwiera im drzwi do świata książek. Pierwszoklasiści w ciągu roku szkolnego licznie odwiedzali bibliotekę szkolną, a na początku czerwca zostali uroczyście pasowani na Czytelnika. Podczas uroczystości zapoznali się z fragmentem historii tajnej misji z książki „Operacja alfabet”, a także utrwalili zasady korzystania z książek i regulamin biblioteki szkolnej.

Przedstawiamy wyniki konkursu na "Plakat reklamujący bibliotekę szkolną i czytanie". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom 🙂 Zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród w poniedziałek 24. kwietnia do biblioteki szkolnej. Komisja konkursowa: p. Olga Kaźmierska, p. Kamila Jakubik-Wybraniec oraz p. Dorota Sala .

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci, który obchodziliśmy 2.04. zapraszam uczniów do wzięcia udziału w zabawie „Literackie bingo” – znajdziesz mnie w bibliotece. Zabawa polega na przeczytaniu co najmniej 4 książek w odpowiednim układzie – pionowo, poziomo lub ukośnie oraz odpowiadając wymogom zaznaczonym na karcie. Np. książka NPRCz to wszystkie nowości zakupione do biblioteki szkolnej zakupione z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

📢📢📢Uwaga! Konkursy 🙂 Zapraszam do udziału w konkursach, organizowanych w bibliotece szkolnej. Składanie prac zostaje wydłużone do 07.04.:

W naszej bibliotece bierzemy udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Kreatywny NIEKALENDARZ z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc.

W grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy zakupy do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Za otrzymaną dotację (12 tysięcy zł.) oraz wkład własny (3 tysiące zł.) zakupiono łącznie 525 książek w tym 51 sztuk książek przeznaczonych na nagrody w różnych konkursach i akcjach bibliotecznych.

#recenzjaksiążki #NPRCz 2.0

15 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie akcji bibliotecznej Recenzja książki "Zaczytani jesienią". Wspólnie z pomocnikami bibliotecznymi oraz wolontariuszami wyłoniliśmy zwycięzców najlepszych recenzji. Celem akcji było propagowanie idei czytania, promocja czytelnictwa oraz nowego księgozbioru, a także kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim.

#KsiążkowaListaPrzebojów #NPRCz

Uwaga! Przedstawiamy wyniki II edycji „Książkowej Listy Przebojów” zorganizowanej w Bibliotece szkolnej. Oto ranking najpopularniejszych książek, które czytają Uczniowie SP 8 w Sosnowcu w roku szkolnym 2022/2023.

Zapraszam do wzięcia udziału w zabawie "Biblioteczny kalendarz adwentowy", który można odebrać od 1 grudnia z biblioteki szkolnej. W kalendarzu są do wykonania różne zadania. Kalendarz traktujemy jako dobrą zabawę przygotowującą nas do Świąt.

Prezentujemy informacje o akcjach w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do udziału.

Zapraszam do Biblioteki szkolnej i do wypożyczania nowych książek zakupionych w ramach wsparcia finansowego NPRCz 2.0. Ponadto informuję, że w dniu 29.09. w ramach Dnia głośnego czytania bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji Czytamy z sercem. Od dziś z okazji pierwszego dnia astronomicznej jesieni można czytać nasze nowości w bibliotece - na kocu przy kominku

Z radością informujemy, że w tym roku nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”. W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł (z czego 12 000 zł – rządowe wsparcie, a 3000 zł – wkład własny).