Pamięć ' 81

W październiku i listopadzie klasy 8a, 8b, 8c i 8d, w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY”, obejrzała filmem dokumentalny „Nie zabierajcie Mamy”.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnego działania projektowego jakim był udział w konkursach dotyczących realizacji projektu. Konkurs "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich" zakończył się na etapie szkolnym. Natomiast ze złożonych prac konkursowych w ramach konkursu Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności” na kartkę do albumu przedstawiającą nieznanych świadków wydarzeń sprzed 40 lat z Regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia na dalszy etap została przekazana praca uczennicy klasy 6a Juli Jamrozik została przekazana na dalszy etap.

W ramach działań projektowych zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach realizowanych w ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!"

Zapraszamy do udziału!

Opiekunowie: nauczyciele historii pani Katarzyna Bugaj i pani Anita Bączkiewicz

Przystąpiliśmy do realizacji projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie 13.12.1981 pamiętamy!". Skierowany jest on do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W ramach działań projektowych przygotowaliśmy nasze  miejsce  patriotyczno – historyczne  związane ze stanem wojennym.