W dniu 12 czerwca 2024 klasa 4c udała się na  Uniwersytet Śląski , aby uczestniczyć w  prelekcji i zajęciach warsztatowych  dotyczących  świata minerałów i kryształów  poprowadzonych przez poprowadzonych przez dr hab.Krzysztofa Szopę. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści o minerałach i skałach jako o źródle informacji o Ziemi. Uczestnicy dowiedzieli się jakie wiadomości  są zapisane w minerałach, jak można je odczytywać i dlaczego jest tak ważnym, aby odkrywać i  badać nowe minerały.

Spotkanie obfitowało w liczne ciekawostki i niespodzianki, takie jak np. możliwość dotknięcia najstarszych kryształów z Układów Słonecznego tworzących meteoryty. Uczniowie przekonali się jak fascynujący jest świat kryształów i jakie są ich wyjątkowe właściwości