Biblioteka

W naszej „ósemkowej” bibliotece przez cały rok szkolny realizowaliśmy działania w ramach programu Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka. Pierwszą akcją był „Klub pożeraczy książek”. Zabawa polegająca na wypożyczaniu i czytaniu książek według schematu przedstawionego na karcie. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali też dodatkowe wyzwania jak np. przyprowadzenie do biblioteki kolegi lub koleżanki, który od dawna nie korzystał z usług biblioteki. Podawali też najciekawsze fragmenty przeczytanych książek lub co nie podobało im się w danej lekturze.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego proszę o zwrot wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej do 12 czerwca.  Dla uczniów klas 1-7 z "czystym" kontem bibliotecznym będzie możliwość wypożyczenia trzech książek na wakacje 🌺🏖🏜🏝🏕🌞📚  Zwroty podręczników odbędą się od 13.06 do 20.06. według harmonogramu ustalonego z wychowawcami.

Uwaga Czytelnicy! Nasza biblioteka bierze udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek! W dniach 27.05. - 07.06. pobierz kartę do głosowania i wybierz najciekawsze tytuły książek, które czytałaś/eś w ciagu ostatnich 2 lat #ogólnopolskiewyboryksiążek #bibliotekaszkolna #akcjabiblioteczna #bibliotekadobremiejscedlaczłowieka

Zapraszamy do świętowania Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach 7-14.05.2024r. Tegoroczne hasło to "Biblioteka - miejsce na czasie".
📍Weź udział w loterii, w której o tematyce książki do wypożyczenia zadecyduje los 🙂
📍Odkrywajmy wspólnie różne światy literackie dzięki przygotowanym wystawom książek! Już dziś wystawa z okazji niedawno obchodzonego Dnia Harrego Pottera 🪄⚡
📍 W czasie długich przerw proponujemy gry planszowe oraz kolorowanki tematyczne inspirowane ulubionymi książkami 🙂
📍 Wyzwanie czytelnicze na maj (karta do wypełniania dostępna w bibliotece)
📍 "Cytat na wynos" - inspirujące cytaty o książkach

Uwaga konkurs! Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie recytatorskim "Żartobliwe wierszyki". Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie swojego udziału do wychowawców. Szczegóły na plakacie i w regulaminie ⬇️

Zapraszam do relacji z wydarzeń odbywających się w bibliotece w lutym :)  Tematyczne wystawy książek, rozdanie nagród za udział w konkursie, wystawa prac figurek "Kubusia Puchatka", randka w ciemno z książką, podczas, której uczniowie wypożyczali książkę niespodziankę (aż 56 książek), zabawy związane z Dniem Dinozaura, który świętowaliśmy aż 3 dni 😀🦖 a także wystawy książek polecanych przez uczniów

Uwaga, uwaga! "Książkowa lista przebojów SP8" powraca!

Zapraszam wszystkich uczniów SP8 do wzięcia udziału w III edycji akcji „Książkowa Lista Przebojów”. Akcja trwa od października do 29 marca 2024 r. Polega na zagłosowaniu na ulubioną książkę – taką, którą warto przeczytać i polecić innym.

Podsumowanie działań związanych z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych oraz wyniki konkursu na zakładkę do książki zorganizowanego wspólnie ze świetlicą szkolną. Uczniowie codziennie chętnie brali udział w zabawie szacowania liczby kasztanów; słuchali kawałów o książkach („sucharków”); głośno czytaliśmy; braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie"; w ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”; a także dobrze bawiliśmy się podczas kreatywnych przerw.

Zapraszamy do udziału w konkursie na zakładkę do książki, organizowanym przez bibliotekę i świetlicę SP8 w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych "Tu kwitnie wyobraźnia". Szczegóły w załączonym regulaminie. Zakładki można oddawać do końca października do biblioteki lub świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału!