Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów artykuly/osiagniecia oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2008/2009:

• I miejsce w  I Przeglądzie Teatralnym "Legendy i podania zagłębiowskie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 i Sosnowiecki Hufiec - zajęła gromada zuchowa "Leśne ósemeczki"
  • I miejsce w V Miejskim Konkursie Recytatorskim "Magia Żywego Słowa" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej zajął Arkadiusz Lacek z klasy III b.
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zajęła Agnieszka Gucwa z kl. V b.
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno - Polonistycznym "Drogi Polski do odzyskania niepodległości" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Sosnowcu zajęła drużyna w składzie Monika Mączka z klasy VI a i Michał Żaba z klasy VI c.
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno - Polonistycznym "Świat starożytny" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 19 w Sosnowcu zajął Mateusz Puchała z klasy V b.
  • I miejsce na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Bajkowej organizowanym przez Komendę Hufca ZHP Sosnowiec zajęli uczniowie klasy I a.
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Teatralnych "Brzechwa i Tuwim dzieciom" zajęła drużyna w składzie: Marta Romanek, Monika Mocek, Julia Sztramko, Julia Kaczmarczyk, Ola Wędzik, Ola Cugowska, Zuzia Lebelt, Zuzia Żelichowska, Karolina Sagan, Patrycja Więcek i Basia Rak z klasy III b.
  • I miejsce w IV edycji Regionalnego Konkursu Informatycznego "Komputerowy Guru" organizowanego przez Koło Informatyków działające przy Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu zajęła Emilka Stachurska z klasy V b.
  • II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Pitagoras" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 35 - zajęła Marta Michalak z klasy VI c.
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "W krainie liczb" zajęła drużyna w składzie: Michał Żaba z klasy VI c, Marcel Rychlewski z klasy V b i Konrad Góźdź z klasy IV b.
  • II miejsce w V Miejskim Konkursie Recytatorskim "Magia Żywego Słowa" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej zajęła Monika Mocek z klasy III b.
  • II miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 18 w Sosnowcu w piłce halowej zajęła drużyna w składzie: Łukasz Kraska, Łukasz Woźniak, Michał Kraska, Dominik Michalski, Rafał Massalski, Piotr Słociński, Wojciech Odor, Mateusz Cheliński, Grzegorz Kogut.
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Oswoić poezję" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 16 zajęła Emilia Stachurska z klasy V b recytując wiersz Wisławy Szymborskiej "Allegro ma non troppo".
  • II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie "Sosnowiec - miasto Trójkąta Trzech Cesarzy" organziwoanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Sosnowcu zajęła drużyna w składzie: Florentyna Zając z klasy V b, Mateusz Puchała z klasy V b i Mateusz Rychlewski z klasy V b.
  • II miejsce VII Rejonowym Konkursie "Witaj majowa jutrzenko.." organizowanym przez Muzeum Miejskie w Sosnowcu oraz Gimnazjum nr 9 w Sosnowcu zajęła drużyna w składzie Klaudia Lasak z klasy VI b i Marta Pawlicka z klasy VI a.
  • II miejsce w I Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych zorganizowanym przez Gimnazjum nr 11 w Sosnowcu zajęła Agnieszka Gucwa z klasy Vb, a III miejsce zajął Michał Żaba z klasy VI c.

{galeria}artykuly/osiagniecia{/galeria}

• III miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych organizowanym przez sieć księgarni językowych Szawal zajęła Agnieszka Gucwa z klasy V b.
  • III miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zajęła Dagmara Kotkowska z kl. VI c.
  • III miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Pitagoras" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 35 - zajęła drużyna naszej szkoły w składzie Marta Michalak z klasy VI c i Michał Żaba z klasy VI c.
  • III miejsce w Regionalnym konkursie recytatorskim "Poeci polscy" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 - zajął Arkadiusz Lacek z klasy III b za recytację wiersza Agaty Widzowskiej -  Pasiak pt. „Nochal”.
  • III miejsce w V Miejskim Konkursie Recytatorskim "Magia Żywego Słowa" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej zajęła Julia Kaczmarczyk z klasy III b.
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Świetlicowym na ozdobę choinkową organizowanym przez Zespół Szkół  Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu zajęła Emilia Stachurska z klasy V b.
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Klawiatury 2009" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Sosnowcu oraz Koło Naukowe Informatyków w Sosnowcu zajął Adrian Kotus z klasy VI a.
  • W Ponadprogramowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego, zorganizowanej przez firmę Olimpus Emilia Stachurska z klasy V b zajęła 8 miejsce, a Teresa Żaba z klasy  IV c, Agnieszka Gucwa z klasy V b oraz Michał Żaba z klasy  VI c zajęli 9 miejsca.
  • 8 miejsce w okręgu i 2 w powiecie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" zajął Marcel Rychlewski z klasy V b.
  • Wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastyczno - Ekologicznym "Zielone miasto przyszłości" organizowanym przez Muzeum w Sosnowcu zdobyły uczennice: Aleksandra Małysa z klasy VI c, Aleksandra Zdańska z klasy IV c, Emilia Stachurska z klasy V b, Katarzyna Kluczewska z klasy VI c.
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zdobył Michał Kaganiec z klasy V a.