Osiągnięcia

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2012/2013:

  • Tytuł Laureata w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX  pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie otrzymał Piotr Hardy z klasy VI a
  • I miejsce w X Międzyszkolnym Konursie Historyczno - Polonistycznym "Świat starożytny" organizowanym przez Szkołę Podstwową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 19 w Sosnowcu - zajął Kacper Wosiński z klasy VI a
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim dzieciom" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sosnowcu zajęła Rozalia Pangowska z klasy I a

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2011/2012:

  • I miejsce w I edycji Konkursu „Bóg się rodzi” organizowanego przez Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu zajęła Lidia Stachurska z klasy II a
  • I miejsce Międzyszkolnym Konkursie „Bajkowa matematyka” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 15 w Sosnowcu zajęła Zuzia Mariankowska z klasy III c
  • I miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich – Nemo Aquapark w Dąbrowie Górniczej zajął Jakub Dzik z klasy VI b

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2010/2011:

  • I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie informatyczno – historyczno – regionalnego „Zamki jury krakowski – częstochowskiej” - „Ogrodzieniec – Pilica – Rabsztyn”organizowanym przez Gimnazjum nr 10 w Sosnowcu zajęła Nicol Deneka z klasy VI c
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Konstytucji 3 Maja organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Sosnowcu zajęła drużyna w składzie: Karolina Kaczor z klasy VI b, Patrycja Makieła z klasy VI c oraz Bartosz Cywiński z klasy VI c
  • I miejsce w Miejskim etapie Konkursu „Magia żywego słowa” zajęła Lidia Stachurska z klasy I a

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2009/2010:

  • Tytuł laureata Konkursu Interdyscyplinarnego „Podróże w głąb naszej przeszłości” otrzymała Emilka Stachurska z klasy VI b
  • Tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur uzyskał Marcel Rychlewski z klasy VI b
  • I miejsce w I Międzyszkolnego Konkursu Historyczno - Regionalno - Informatycznego "Zamki jury krakowsko - częstochowskiej. Będzin" organizowanego przez Gimnazjum nr 10 w Sosnowcu zajęła Emilka Stachurska z klasy VI b

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2008/2009:

  • I miejsce w  I Przeglądzie Teatralnym "Legendy i podania zagłębiowskie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 i Sosnowiecki Hufiec - zajęła gromada zuchowa "Leśne ósemeczki"
  • I miejsce w V Miejskim Konkursie Recytatorskim "Magia Żywego Słowa" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej zajął Arkadiusz Lacek z klasy III b.
  • I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zajęła Agnieszka Gucwa z kl. V b.

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2007/2008:

  • I miejsce w Międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur Matematyczny" - Marcel Rychlewski kl. IV b
  • I miejsce w Ogólnopolskim konkursie origami "Kwiaty Ziemi" - Aleksandra Wasilewska
  • I miejsce w konkursie recytatorskim "Wiosna w poezji dla dzieci" - Arkadiusz Lacek kl. II b

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2006/2007: 

  • III miejsce w miejskim Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • III miejsce w miejskim Międzyprzedszkolno 
  • szkolnym konkursie ,,Przyroda w poezji dla dzieci”

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2005/2006: 

  • III miejsce w punktacji drużynowej Halowych Mistrzostw Sosnowca Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce
  • III miejsce w IV regionalnym turnieju Scrabble
  • III i II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno–historycznym „Siedmiu najwspanialszych władców Polski X-XVIIIw.”

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2004/2005: 

  • wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie”
  • II miejsce w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w narciarstwie alpejskim chłopców w Szczyrku
  • II miejsce w II międzyszkolnym przeglądzie zespołów jasełkowych

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2003/2004:

  • wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych „Pałuckie Pióro’2004”
  • 3 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Literackim „Tatuś”- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na pracę literacką
  • wyróżnienie w I międzyszkolnym przeglądzie zespołów jasełkowych

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2002/2003:

  • 2 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Anioł”
  • wyróżnienie w II międzynarodowym konkursie twórczości dziecięcej „Matka mama mamusia”
  • wyróżnienie pierwszego stopnia w II miejskim konkursie gazetek szkolnych dla gazetki „Ekspresik”