Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów francja_2013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 7 – 9 marca 2013 roku delegacja z naszej szkoły brała udział w kolejnej wizycie partnerskiej. Gospodarzem spotkania była Condorcet School w Wattrelos na północy Francji. W spotkaniu oprócz nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczyli uczniowie z Teesdale School w Anglii.

Podczas pobytu zwiedziliśmy szkołę, zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy we francuskiej szkole podstawowej, zostaliśmy zaproszenie na zajęcia do klasy V oraz na pokaz filmu będącego efektem końcowym projektu realizowanego przez klasy IV. Szkolny chór przygotowała specjalnie dla występ składający się z piosenki „Panie Janie” wykonanej w języku francuskim, angielskim i polskim! Byliśmy również na spotkanie z merem Wattrelos gdzie nie zabrakło polskich akcentów. Miastem partnerskim Wattrelos są bowiem Siemianowickie Śląskie. Wieczorem zwiedziliśmy również piękne i zabytkowe miasto Lille. Drugiego dania pobytu zwiedziliśmy Muzeum Wsi Francuskiej. W ramach pracy nad projektem Comenius Hello 2.0 sprawdzono stan realizacji wyznaczonych zadań zmierzających do stworzenia kursu on - line do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego oraz przyznano ostatnie zadania – tak ostatnie – już pod koniec maja kończymy dwuletnią pracę nad projektem!

Relacja fotograficzna z wizyty

{galeria}francja_2013{/galeria}