Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów com2015/dzien_hiszpanski oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Hiszpański Dzień Comeniusa odbył się w naszej szkole w poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku.

Tego dnia uczniowie byli ubrani w barwy narodowe Hiszpanii. Każda z klas przygotowała plakat o tematyce hiszpańskiej. Prace uczniów ozdobiły korytarze szkolne.

W związku z obchodami  Dnia Hiszpańskiego na 2 godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas IV-VI. Uczennice klasy VI b zaprezentowały na forum szkoły swoje wspomnienia z pobytu w partnerskiej szkole w Hiszpanii. Przybliżyły kulturę i tradycje tego kraju.

Bezpośrednio po zakończeniu akademii odbył się anglojęzyczny quiz  na temat hiszpańskiej legendy The Mole Of The Cathedral. Każdą z klas reprezentowały dwuosobowe drużyny.  Ich zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego  znajomość treści legendy i zawartego w niej słownictwa. W tygodniu poprzedzającym Dzień Hiszpański uczniowie wszystkich klas IV-VI zapoznawali się z legendą na lekcjach angielskiego.

Najlepiej przygotowani okazali się - zwycięzcy klasy VI c.

Tego dnia w naszej szkole gościliśmy hiszpańskie małżeństwo.

Nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną akademię oraz dekoracje. Dodatkową atrakcją dla uczniów były przeprowadzone przez nich, w każdej z klas, krótkie lekcje języka hiszpańskiego. W ich trakcie dzieci zapoznały się z podstawowymi hiszpańskimi zwrotami, mogły również zadawać pytania naszym gościom.

Uczennice klasy VI b przeprowadziły zajęcia plastyczne w  trakcie których dzieci wykonywały tradycyjne hiszpańskie wachlarze.

Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń smile

Relacja fotograficzna z Hiszpańskiego Dnia Comeniusa

{galeria}com2015/dzien_hiszpanski{/galeria}