Comenius 2013-2015

"Gala Comeniusa" odbyła się we wtorek 23.06.2105r. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu.

W programie:

Dnia 11 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ GRECKI COMENIUSA.

Zobacz film z Dnia Greckiego

Dnia 15 grudnia uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Dniu Cypryjskim. Każda klasa przygotowała plakat o Cyprze. Na drugiej godzinie lekcyjnej w czasie apelu dla klas IV – VI uczniowie klasy VI B zaprezentowali wrażenia z pobytu w partnerskiej szkole w miejscowości Tseri na Cyprze.

Przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy również życzenia od uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Norwegii - "Merry Christmas everyone smile! From all of us at Byskolen smile!"

Świąteczną prezentację można zobaczyć tutaj 

Przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy życzenia od uczniów i nauczycieli ze szkoły Primary School of Ancient Olympia z Grecji.

"Dear friends! We send to you our e-card( made by our little pupils) and the warmest greetings for  Merry Christmas and a Happy New Year.

All the teachers from Primary School of Ancient Olympia."

Przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy życzenia od uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej New Seaham Academy w Anglii.
Można je zobaczyć tutaj

Regulamin II szkolnego konkursu plastycznego na "Kartkę świąteczną”

organizowanego w ramach projektu „Sharing Myths And Local Legends of Europe” – „Dzielenie się mitami i lokalnymi legendami Europy” (SMALL Europe)

Dnia 24 października w naszej szkole odbył się Dzień Francuski, gdyż Francja jest jednym z krajów partnerskich uczestniczących w projekcie Comenius. Uczniowie ubrani byli w barwy narodowe Francji – czerwień, biel i granat. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący ojczyzny Napoleona.

W trakcie wizyty w Polsce nauczyciele ze szkół partnerskich mieli okazję współpracy podczas warsztatów dotyczących systemów edukacyjnych w krajach partnerskich. Zadaniem każdej szkoły było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej głównych założeń systemów edukacyjnych w każdym państwie. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja na temat podobieńst i różnic między naszymi warunkami pracy. Wszyscy chętnie uczestniczyli w warsztatach i mieliśmy okazję dzielenia się dobrymi praktykami stosowanymi w naszej codziennej pracy.

Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Norweski dla uczniów klas IV, V i VI. Uczniowie przyszli ubrani w kolorach narodowych Norwegii, każda klasa przygotowała plakat promujący ten kraj.

Na akademii gościliśmy nauczyciela z naszej szkoły partnerskiej New Seaham Academyy w Wielkiej Brytanii. Pani Carly Hills przyjechała do nas w ramach realizowanego projektu "SMALL Europe" na tzw. Job-shadowing.

Wyniki drużynowego konkursu w języku angielskim „Spanish Legend Quiz”, który odbył się podczas Hiszpańskiego Dnia Comeniusa:

  • I miejsce klasa VI c  Jakub Karalus i Michał Zaród 23/23pkt
  • II miejsce klasa V c  Maja Kruczek i Marta Szczepanowska 22/23pkt
  • III miejsce klasa VI b  Alicja Grzejdziak  i  Zofia Skowrońska 20/23 pkt

Dnia 29 maja 2014 roku odbędzie się Norweski Dzień Comeniusa. Bardzo prosimy wszystkich wychowawców oraz nauczycieli wspierających prace w projekcie Comenius o pomoc i dopilnowanie, aby w tym dniu uczniowie byli przygotowani do obchodów.

W dniach 28-29 maja 2014 roku gościliśmy w naszej szkole nauczyciela ze szkoły partnerskiej New Seaham Academy w Wielkiej Brytanii.

Pani Carly Hills przyjechała do nas w ramach realizowanego projektu "SMALL Europe" na tzw. Job-shadowing. Jest to rodzaj praktyki zawodowej, odbywanej w instytucji oświatowej, polegającej na poznawaniu pracy na danym stanowisku poprzez obserwację zadań wykonywanych przez innych nauczycieli.

9 maja jest bardzo ważnym dniem dla Unii Europejskiej oraz wszystkich Europejczyków. Tego dnia obchodzimy Dzień Europy. Jest to coroczne święto dla upamiętnienia pokoju i jedności w Europie.  Dzień ten jest także znany pod nazwą „Dnia Schumana”, od nazwiska francuskiego ministra spraw zagranicznych, który był jednym z inicjatorów powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Dziesięć lat temu, 1 maja 2004 Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9 innymi krajami Europy .

Czy wiecie, który kraj spośród naszych szkół partnerskich projektu Comenius „SMALL Europe” obchodzi razem z nami dziesięciolecie akcesji do UE? Czekam na odpowiedzi. Nagrodzona zostanie osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Powodzenia.
A.Karalus

Hiszpański Dzień Comeniusa odbył się w naszej szkole w poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku.

Tego dnia uczniowie byli ubrani w barwy narodowe Hiszpanii. Każda z klas przygotowała plakat o tematyce hiszpańskiej. Prace uczniów ozdobiły korytarze szkolne.

¡Hola, amigos!

W poniedziałek 28 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbędzie się Hiszpański Dzień Comeniusa dla klas IV – VI.

W programie wiele atrakcji, między innymi prezentacja o Hiszpanii przygotowana przez uczestników wymiany uczniowskiej do szkoły partnerskiej Colegio Rural Agrupado de Villacedré  w Hiszpanii, warsztaty plastyczne i językowe, quiz po angielsku dotyczący hiszpańskiej legendy, konkurs na najlepszy hiszpański strój oraz niespodzianka prosto z Hiszpanii…

Przed Świętami Wielkiej Nocy wysłaliśmy do naszych szkół partnerskich wykonane przez uczniów kartki z życzeniami w językach: angielskim, greckim, rumuńskim, francuskim, włoskim, norweskim i polskim. Potraficie rozpoznać, do jakich krajów trafiły życzenia?

Happy Easter! - Joyeuses Pâques! - God Påske! - Kαλό Πάσχα! - Paşte fericit! - Felices Pascuas!

Działa strona internetowa naszego projektu "SMALL Europe"!

Zapraszam wszystkich do jej odwiedzenia. Na razie możecie zobaczyć wszystkie szkoły partnerskie i ich położenie na mapie oraz sekcję "E-book of friends", w której będziecie mogli poznać waszych rówieśników z krajów partnerskich.

Ostatnie życzenia świąteczne dotarły do nas ze szkoły w Rumunii.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych szkół partnerskich w programie Comenius 2013-2015: