Dnia 24 października w naszej szkole odbył się Dzień Francuski, gdyż Francja jest jednym z krajów partnerskich uczestniczących w projekcie Comenius. Uczniowie ubrani byli w barwy narodowe Francji – czerwień, biel i granat. Każda klasa przygotowała plakat dotyczący ojczyzny Napoleona.

Następnie z sali gimnastycznej po całej szkole rozbrzmiała francuska – tak dobrze znana wszystkim dzieciom – piosenka „ Frere Jasques”. I choć francuski nie jest łatwy, to dzieciaki poradziły sobie znakomicie i z tekstem, i z melodią. Uczniowie obejrzeli prezentację przybliżającą szkołę partnerską z Sausset-les-Pins, a później w salach lekcyjnych wykonali postać sympatycznego Francuza z tak charakterystycznym nakryciem głowy, jak beret i tradycyjnym pieczywem w ręku, czyli francuską bagietką.

Relacja fotograficzna z Dnia Francuskiego Comenius: