Od poniedziałku 5 marca 2018 roku troje uczniów naszej szkoły: Anna Kopytko VIIc, Kajetan Dzik VIIb i Jakub Pisiałek VIIa rozpoczęło zmagania w dziesiątej edycji Internetowego Konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i pozostałych krajach angielskiego obszaru językowego "UKisOK" dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Konkurs trwa aż dziesięć tygodni!

Począwszy od 5 marca, codziennie rano o godzinie 7.00, na specjalnie w tym celu utworzonej stronie internetowej konkursu ukazywać się będą dwa pytania, z których pierwsze będzie dotyczyć Zjednoczonego królestwa, a drugie pozostałych krajów anglojęzycznych. Uczestnicy mają czas do godziny 22.00 aby udzielić odpowiedzi na pytanie w danym dniu, niezależnie czy jest to sobota czy niedziela!  

Zachęcam pozostałych uczniów do odwiedzenia strony konkursu, znajdziecie tam wiele informacji i ciekawostek o UK, które wzbogacą waszą wiedzę. Kto wie, może za rok to Wy weźmiecie udział w tym konkursie? Tymczasem, całym sercem wspieramy i kibicujemy naszym odważnym uczestnikom!!!

Ania, Kajetan & Jakub GO FOR IT !