Dnia 19 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecie Istnienia ZHP. Celem konkursu, prócz sprawdzenia wiedzy uczestników, było przede wszystkim podkreślenie radosnego charakteru obu rocznic oraz wspólna zabawa z historią w tle.

Uczniowie zagłębiowskich szkół rywalizowali trzyosobowych drużynach w różnorodnych konkurencjach, między innymi: oznaczanie mapy, trimino, zabawa z kodami QR, puzzle, rozbijanie namiotu, udzielanie pierwszej pomocy, czy patriotyczne "Jaka to melodia". Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, a tego typu konkursy podniosą świadomość patriotyczną wśród młodzieży. Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości, 13 listopada w Sali Widowiskowej MUZA.