W dniach 23–24.03.2019 r. odbyły się w Lublinie pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski na długim basenie co wzbudziło wielkie zainteresowanie pływaków i sporo emocji. Do startu zgłosiło się aż 757 osób ze 114 klubów z Polski oraz 1 z Ukrainy.

Kuba Koralewicz startował wraz najlepszymi polskimi pływakami: Alicją Tchórz, Kacprem Majchrzakiem, Wojciechem Wojdakiem, Konradem Czerniakiem i wieloma innymi. O bardzo mocnej obsadzie zawodów w Lublinie świadczą nie tylko nazwiska, ale i liczby. Dla Kuby to wielki zaszczyt i nagroda za treningowy trud brać udział w takich zawodach.

Sobotnią rywalizacje w Aqua Lublin Kuba rozpoczął wyścigiem na dystansie 100m stylem dowolnym, gdzie złamał czas poniżej minuty, osiągając wynik 59,99s. Świetnie spisał się również na dystansie 50m stylem dowolnym, osiągając rezultat 27,39s.

Po południu Kuba bardzo dobrze zaprezentował się na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 31,64s. Wynik ten pozwolił Kubie znaleźć się w chwili obecnej  na 9 pozycji w Polsce wśród pływaków w kategorii wiekowej 15 lat. Bardzo dobrze popłynął również na dystansie 100m stylem grzbietowym, uzyskując czas 1,09.28 co pozwoliło mu osiągnąć 12 pozycję w Polsce.

W niedzielę Kuba wystartował tylko raz na dystansie 200m stylem grzbietowym uzyskując czas 2:34, 82.  To były bardzo udane zawody.