Natalia Wardęga z klasy 8B wygrała VI Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Genetycznie Zakręceni” organizowany przez IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Na III miejscu uplasowała się Amelia Szewczyk z klasy 8C.

Łącznie w konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów klas ósmych szkół podstawowych z całego regionu. Musieli oni wykazać się znajomością między innymi zagadnień obejmujących treści nauczania, umiejętności i osiągnięcia wynikające z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych z genetyki o podwyższonym stopniu trudności, poszerzone o rodzaje mutacji, choroby genetyczne genowe oraz chromosomowe, analizę kariotypów i rodowodów chorób genetycznych oraz podstawy ekspresji informacji genetycznej.

Gratulujemy gorąco naszym Uczennicom!

https://www.staszic.edu.pl/poznalismy-genetycznie-zakreconych/