Kolejna wizyta krajów partnerskich skupionych wokół projektu Hello 2.0 miała miejsce w Wielkiej Brytanii w malowniczym miasteczku Barnard Castle w hrabstwie Durham w okresie od 8 do 9 marca 2012roku. Oprócz szkoleń w ramach wymiany partnerskiej, które miały miejsce w miejscowym Teesdale School - mieliśmy możność uczestniczenia w życiu społeczności tejże szkoły.

Zwiedziliśmy poszczególne sale lekcyjne - pracownię artystyczną, muzyczną , komputerową i wiele innych. Budynek szkoły, jego wyposażenie i funkcjonalność wywarły na nas spore wrażenie. Ponadto zafundowano nam też coś dla ducha - zwiedziliśmy miejscowe muzeum , wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy hrabstwa Durham, gdzie między innymi podziwialiśmy zabytkową katedrę. Wizyta w Wielkiej Brytanii była dla nas miłym doświadczeniem, będziemy ją ciepło wspominać.

Relacja z wizyty partnerskiej