W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2012 roku w ramach realizacji projektu „Uczenie się przez całe życie” Comenius Partnerski Projekt Szkół uczniowie klasy VI a byli na wymianie uczniowskiej w szkole partnerskiej  Bessenyei György w miejscowości Kisvárda, Iskola tér 2, Węgry.

"Pomysł o wymianie od początku bardzo mi się podobał. Jechaliśmy 10 godzin. Pierwsza nasza wycieczka była do Parlamentu w Budapeszcie. Wszystkim bardzo się podobało. Wieczorem trafiliśmy do rodzin. Każdy z nas mieszkał w domku jednorodzinnym. Kolejny dzień zaczął się od zbiórki pod szkołą i wyjazdu do ZOO. W ZOO było bardzo fajnie. Było dużo tajemniczych przejść. Najbardziej zaskoczyła mnie platforma w postaci szyby po której przechodziliśmy. Utrudnieniem było to, że szyba znajdowała się na wysokości 30m. W ten sam dzień pojechaliśmy również na basen. Basen także był wspaniały. Było bardzo dużo zjeżdżalni. Na początku byliśmy w basenie tylko my. Wspólnie bawiliśmy się, dzieląc na dwie grupy. Na basenie był także prąd, most, ciepłe wody. Po długim pobycie na basenach zgłodnieliśmy. Mieliśmy pyszną kolację. I tak zakończył się dzień. Kolejnego dnia pogoda była nieciekawa - padało. Byliśmy na torze saneczkowym oraz na kolejce górskiej. Bardzo zmarzliśmy. Tor saneczkowy podobał mi się najbardziej. Jechał bardzo szybko i mi to się podobało. Potem był jak zwykle pyszny obiad. Po smacznym obiedzie i niesmacznej pogodzie mieliśmy zajęcia w szkole. Podzieliliśmy się na grupy i biegaliśmy po całej szkole rozwiązując zadania. Jeszcze zaliczyliśmy wypad na kręgle i pizzę. Kręgle wszystkim się podobały. I tym sposobem dni minęły bardzo szybko i wspaniale. Nie mogę się doczekać października, kiedy Węgrzy nas odwiedzą"

Julia Kozłowska VI a

"W czasie pobytu na Węgrzech zwiedzaliśmy dużo atrakcyjnych miejsc. W czasie jednej z naszych pierwszych wycieczek byliśmy w węgierskiej szkole. Panowała tam miła atmosfera. Było tam bardzo dużo konkursów, głównie językowych i fizycznych. Drugą z naszych wycieczek był wyjazd do ZOO, gdzie można było spotkać nietypowe zwierzęta. Najlepszą wycieczką był wyjazd do Budapesztu i basenów termalnych. W Budapeszcie zwiedzaliśmy parlament, gdzie był wspaniały wystrój. Z węgierskimi kolegami najlepiej poznaliśmy się na basenach termalnych, gdzie było dużo różnych fontann i zjeżdżalni. W ostatnim dniu byliśmy w kręgielni. Była to już nasza ostatnia wspólna zabawa. Był to najlepszy wyjazd, na jakim byliśmy ze szkoły"

Kamil Szota VI a

Relacja fotograficzna z wymiany: