Podczas wymiany na Węgrzech spotkaliśmy się z miłą atmosferą i ogromem atrakcji, dlatego to samo, a nawet jeszcze więcej zaoferowaliśmy naszym gościom podczas ich pobytu w Polsce.

3 października 2012 środa

Przywitaliśmy naszych gości pod szkołą i zabraliśmy ich do naszych domów.

4 października 2012 czwartek

Pierwszego dnia pobytu Węgrzy zwiedzili naszą szkołę, która bardzo im się spodobała następnie spacerkiem, korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z władzami naszego Miasta.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie przedstawienia w języku angielskim pt.: „Cindirella” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczył aplauz widowni. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza mogliśmy zwiedzić Katedrę NMP. Obiad wspólnie zjedliśmy w szkolnej stołówce a następnie pojechaliśmy busami do Katedry Materiałoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu gdzie pan dr Marek Bara zaprezentował możliwości robotów wykonanych z odpadów. Najfajniejszy z nich był łazik, którym wszyscy mogli się pobawić. Po udanym dniu wszyscy wrócili do domów i spędzili resztę dnia z rodzinami.

5 października 2012 piątek

Następny dzień był jeszcze bardziej interesujący niż pierwszy. O godzinie dziewiątej wszyscy zebraliśmy się pod szkołą i razem pojechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce. Wybór był bardzo trafny, gdyż Wieliczka to miejsce, w którym splata się historia Polski i Węgrzech dzięki postaci Królowej Kingi. To najlepsza wycieczka jak odbyliśmy. Można było bezkarnie lizać ściany. Chociaż wróciliśmy zmęczeni, to nie był koniec atrakcji tego dnia. Wieczorem wszyscy zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe do Nicole! Wszyscy czekaliśmy na ten wieczór, rodzice przygotowali nam pyszne przekąski i zabawy. A my przygotowaliśmy prezenty dla solenizantki.

6 października 2012 sobota

Trzeci dzień owocował kolejnymi atrakcjami. Do południa zwiedziliśmy Wadowice, miasto rodzinne Patrona naszej szkoły a następnie udaliśmy się do Krakowa. Na starówce zjedliśmy pyszny obiad. Uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Gwoździem programu było wieczorne zwiedzanie Podziemi Rynku z przewodnikiem.Po powrocie zaczęły się przygotowania do wspólnego wyjścia na kręgle. Wieczór był bardzo przyjemny i zarazem męczący.

7 października 2012 niedziela

Rano pożegnaliśmy się z Węgrami i powróciliśmy do domów.

Tak zakończyło się to ciekawe doznanie jakim jest wymiana uczniowska. Myślę że wszystkim podobał się ten projekt i nikt szybko o nim nie zapomni. Nasze przyjaźnie trwają nadal!

Kacper Wosiński

Realcja fotograficzna z wizyty uczniów węgierskich