15 października 2018 roku w Gliwicach na Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbyła się I edycja okręgowych zawodów pływackich "Liga Szkół i Klubów Śląskich" rocznika 2005 i starszych.

To impreza pływacka w której  wzięło udział 470 najlepszych pływaków z 29 klubów z województwa śląskiego. Zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec Małgorzata Sitko klasa VIII c i Jakub Koralewicz klasa VIII c godnie zaprezentowali swoje umiejętności pływackie. Małgosia i Kuba  wystartowali w dwóch konkurencjach: 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. 

Udział w zawodach był bardzo udany. Oboje uzyskali wspaniałe wyniki startując na dystansie 100m stylem grzbietowym, ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe. Małgosia pokonała dystans w czasie 1:25.93, a Kuba 1:11.49. Kuba i Małgosia rozpoczęli początek sezonu pływackiego 2018/2019 bardzo obiecująco.

Serdeczne gratulacje dla obojga pływaków!